Chilli con carne podľa Jamie Olivera s Trinidad Scorpion

Uverejnené : 2018-03-13 07:39:42
Kategória : Recepty

cesta logo
Recept pripravila Dominika Kratochvílová, originál receptu nájdete TU

Nákupný košík


2 stredné cibule
2 strúčiky cesnaku
2 stredné mrkvy
2 stonky zeleru
2 červené papriky
olivový olej
2 ČL rasce
1 ČL mletej škorice 
1 x 400g zaváraného cíceru
1 x 400g konzervy červených fazúľ 
2 x 400g konzervy lúpaných paradajok 
500g hovädzieho mäsa 
1/2 zväzku čerstvého koriandra 
2 PL balzamikového octu
400g ryže basmati 
1 kelímok jogurtu na ozdobenie
1 ČL Trinidad Scorpion Moruga prášok

Postup


Očistite 2 stredné cibuľu a nadrobno nakrájajte. Prelisujte 2 strúčiky cesnaku a na malé kocky nakrájajte 2 mrkvy, 2 červené papriky a 2 stonky zeleru. V hlbokej panvici zohrejte 2 polievkové lyžice olivového oleja na strednej teplote, aby sa nepripálil. Pridajte do panvice nakrájanú cibuľu, nakrájanú zeleninu (mrkvu, zeler, cesnak, papriku), Trinidad Scorpion Moruga prášok, 1ČL škorice, štipku morskej soli a čierneho korenia. Poriadne premiešajte a nechajte restovať 7 minút do zmäknutia. Celý čas pravidelne miešajte, aby sa to nepripálilo.

Pridajte 400g zaváraného cíceru, 400g konzervy fazule a 2 x 400g konzervy lúpaných paradajok. Vložte 500g mletého hovädzieho mäsa a rozmiešajte tak, aby sa oddelilo od seba. Kým sa mäso varí, nakrájajte 1/2 zväzku listov koriandra na jemné kúsky a dajte k mäsu spolu s 2 PL balzamikového octu. Ochutnajte a v prípade potreby dochuťte soľou a čiernym korením

Priveďte do varu a potom znížte teplotu, a nechajte dusiť pod mierne pootvorenou pokrievkou po dobu 1 hodiny, alebo až kým to celé nezačne hustnúť. Príležitostne premiešajte. 

 FINÁLE  Ryžu Basmati si uvaríme klasickým spôsobom podľa návodu a podávame spolu s chilli con carne. Na záver môžete podľa chuti ozdobiť s jogurtom a posypať zvyšným nakrájaným koriandrom.


 TIP  Táto varianta je naozaj veľmi štipľavá. Ak máte chuť na menej pálivé chilli con carne, môžete použiť chilli prášok podľa vlastného výberu.

Prajeme štipľavú dobrú chuť!

Recept


JE VEĽMI ŠTIPĽAVÝ
JE JEDNODUCHÝ
TRVÁ 90 MINÚT
JE NA 4 PORCIE


Trinidad S. Moruga

prášok 

trinidadscorpion

 Vysvetlivky:  1dcl - deciliter / 100ml, KL - kávová lyžička / ČL - čajová lyžicka /PL - polievková lyžica

Páči sa Vám článok? Zdielajťe ho na