Čokoládové chilli brownies

Uverejnené : 2017-10-04 15:43:09
Kategória : Recepty

 Jednoduchý   1 plech   čas 40 minút   rozpočet 10€   Pálivosť 1/5   Sladký 


cesta logo

Nákupný košík


250g masla
0,5 lyžičky soli
6 vajec
1 vanilkový cukor
200g polohrubá muka
2 vajíčka
300g horkej čokolády, obsah kakaa min. 52%
1 paprička Mulato, alebo 1 lyžica Mulato vločky
4 lyžice holandskéh kakaa
250g cukru

Recept


 príprava  Najprv si nakrájame maslo na kocky, a rozlomíme na malé kúsky čokoládu.

 príprava  Pripravíme vodný kúpeľ na roztopenie čokolády a masla. Väčší hrniec naplníme do polovice vodou, ktorú privedieme k varu. Voda by nemala variť "príliš", mala by iba zľahka bublať. Do tohto hrnca vložíme menšie hrniec. Horúca voda v spodnom hrnci ohrieva menšie hrniec tak, že sa suroviny v ňom nepripaľujú. Do malého hrnca dáme maslo a čokoládu, nakrájanú Mulato papričku alebo Mulato vločky a za stáleho miešania zmes roztopíme.

 postup  Potom odstránime menší hrniec z kúpeľa a primiešame cukor, soľ, vanilkový cukor a kakao.  Potom pridávame vajcia, jedno po druhom, a po pridaní každého zmes dobre premiešame. Nakoniec primiešame aj múku. Cesto je stále tekuté, ale už dosť husté

 varenie  Rozohrejeme rúru na 175 ° C. Cesto vylejeme na plech a zarovnáme. Podľa chuti môžeme posypať orechami či mandľami a pečieme. Pečenie je najdôležitejšia časť - je dôležité Brownies neprepiecť. Pečieme teda približne 25-30 minút a v priebehu pečenia Brownies kontrolujeme pichnutím špáradlom - cesto by malo stále na špáradle tvoriť malé vlhké omrvinky, ale nemalo by sa príliš farbiť (ako v neupečenom ceste). 

 finále  Upečený plech necháme dobre vychladnúť a potom krájame na jednotlivé cca 5x5 cm veľké Brownies. Vytvoríme tak cca 32 Brownies. Brownies by mali byť vo vnútri mokré a vláčne.  Prajeme dobrú chuť ;)
Páči sa Vám článok? Zdieľajte ho na