Sú v papričkách aj semená na sadenie?

Uverejnené : 2017-11-16 15:14:24
Kategória : Novinky , Zaujímavosti

 chillizóna   o nás 

Medzi našimi zákazníkmi je viacero záhradkárov a ľudí, ktorí si chcú chilli papričky vypestovať doma. Či už ako peknú dekoráciu do bytu, na záhradu, alebo aj na zaváranie, alebo chcú mať štipľavé zásoby na zimu.

Preto sa pravidelne stretávame s otázkou, či sa v našich papričkách semienka nachádzajú. Áno sú tam. Papričky sú sušené vcelku, čiže koľko semienok vyrástlo v papričke toľko ich máte k dispozícii. Vo vločkách prevažne semienka sú, ale nie v každej odrode. Pri celých sušených papričkách semienka nájdete na isto, pri vločkách sa nás radšej spýtajte.   

Avšak. Tieto papričky boli sušené pri veľkej produkcii, vo veľkých bubnoch niekoľko hodín. Môže sa stať, že semienka nevyklíčia, budú "zabité". Preto semienka od nás berte skôr ako bonus k papričke. Ak Vám vyklíčia super, ak nie, nič sa nestane. Ak by ste si však mali porovnať cenu semienok, ktoré ponúkajú rôzne eshopy, pričom cena sa odvíja od počtu kusov, v našich papričkách nájdete zväčša desiatky až stovky semienok. 

Nezanedbateľnou výhodou týchto semienok je aj to, že neboli domestikované. Je známe, že pri pestovaní chilli papričiek platí, že každá nová generácia je o niečo slabšia. Naše klimatické podmienky nie sú pre papričky prirodzené, preto ich pálivosť môže generáciami klesať. U nás máte istotu prvej generácie z prirodzeného prostredia.  

A tieto všetky výhody, Vám dokážu zabezpečiť iba "Špecialisti na chilli papričky".

Páči sa Vám článok? Zdieľajte ho na