OZNAM  Vážení zákazníci. Skladové zásoby sa nám veľmi rýchlo míňajú a už čoskoro budú najobľúbenejšie produkty a balíčky vypredané.
Ak máte o produkty záujem, nečakajte s rozhodnutím príliš dlho.


Trinidad Scorpion Moruga celé sušené 10g

Pálivosť: do 2 000 000 SHU

Objem: 10g

Krajina pôvodu:  Taiwan

Zloženie: 100% Trinidad Scorpion Moruga papričky

More details

Na sklade

4,59 € s DPH

459,00 € za 1kg

cesta logo

Chilli paprička Trinidad Scorpion Moruga

Toto pekelne pálivé, ale pre skúsených pekelníkov lahodné chilli pochádza z časti Moruga. ostrova Trinidad a Tobago v Karibiku. Pôvodným šlachiteľom je Sara Ragoonanan v roku 2007. Odroda bola pomerne neznáma až do roku 2012, kedy ju Chilli Pepper Institute vyhlásil za najpálivejšiu odrodu sveta. V Guinessovej knihe sa však neocitla. Aj napriek tomu, je to extrémne pálivá odroda, plnej ovocnej chuti, s pomalším, ale o to intenzívnejším nástupom pálivosti.


Screenshot_1.png

Extrémne pálivá odroda

 pálivosť   Varovanie - nie je vhodná pre začiatočníkov! Trinidad Moruga Scorpion má najvyšší zápis pálivosti 2 009 231 SHU, pričom priemerná pálivosť sa pohybuje okolo 1 200 000 SHU. Pri čistom ochutnaní (mimo varenia) prichádza jej pomalý nástup, niektorí si myslia, že je len veľmi jemná. Po asi 10 sekundách sa však prejaví v plnej sile a chuti.
Screenshot_1.png

Patrí do druhu capsicum chinense

 druh chilli  Názov Capsicum Chinense dostala od profesora Nikolaus von Jacquin. ten ju dostal od čínskeho obchodníka, chybne predpokladal, že rastlina pochádza z Číny. Ako všetky druhy papriky pochádza z Južnej Ameriky. Je jedinou z paprík, ktorá prospieva aj v tropickom podnebí. Nezrelé plody sú tmavo zelenej farby, zrelé plody sú žltej, oranžovej, červenej až hnedej farby.
Screenshot_1.png

Využitie celej papričky v kuchyni

 použitie  Aby sme z celých sušených papričiek dostali čo najviac chuti, sú vhodné na ďalšie tepelné spracovanie - varenie. Najčastejšie sa pridávajú do cibuľového základu, alebo do gulášov, perkeltov, či receptov, ktoré si vyžadujú dlhšie varenie. Niektoré odrody sú vhodné aj na plnenie a samotné papričky sa dajú rozdrviť aj v mažiari.
Screenshot_1.png

Prečo nebola zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov?

 zaujímavosť  Metriku výpočtu pálivosti (SHU) vykonal Chilli Pepper Institute. Bolo však zrejmé, že idú si jednoducho pre titul. Pre vysadenie papričky využili extrémne vhodné podmienky ako úrodné polia pozdĺž Rio Grande (1200 metrov nad morom), kde je silné slnko takmer neustále, vzduch je suchý a zrážky maximálne 20cm/rok. Keďže však Guinessova kniha rekordov má svoje vlastné metriky a pálivosť musí byť dosiahnutá v "bežnejších" podmienkach rekord neuznala.
Screenshot_1.png

O krajine pôvodu - Taiwan

 pôvod Prezýva sa aj ako "iná Čína" a kedysi sa pýšil najvyššou budovou sveta a jednou z najdynamickejších ekonomík sveta. Taiwan, známy tiež ako Formosa alebo Nádherný ostrov, ponúka nielen divokú tropickú prírodu – hlboké rokliny, krištáľové jazerá, termálne pramene a pobrežie s divokým príbojom, ale tiež budhistické chrámy a kláštory a svätyne.
Screenshot_1.png

Pikantné kuracie krídelká

 recept  Do misky dáme 100 ml olivového oleja, 50 ml sójovej omáčky, 50 ml medu a pridáme chilli podľa chuti. Zamiešame, pridáme dve vetvičky tymiánu a ak chcem viac štipľavé, môžeme pridať ešte chilli granule. Do marinády naložíme kuracie krídelká a necháme marinovať niekoľko hodín, ideálne cez noc. Následne dáme piecť do rúry vyhriatej na 180°C cca 50 minút, kým nebude koža krásne chrumkavá. Podávame so zemiakmi, ryžou a zeleninovým šalátom.
.
Prečo nakupovať u e-shop-the-chillidoctor-logo-1483997002.
Naša značka je medzinárodná a ročne predávame tony tých najlepších chilli papričiek priamo z krajín pôvodu do rôznych európskych krajín.
5 dôvodov prečo kúpiť naše chilli:
ok.png
Garancia kvality Všetky naše produkty majú listy o pôvode a kvalita je pravidelne kontrolovaná úradmi.
ok.png
Priamo z krajín pôvodu Chilli papričky dovážame z krajín, kde je viac slnka, vhodnejšia pôda a kde majú svoju tradíciu.
ok.png
Jedna odroda V našich produktoch sa nemôže stať, že kúpite mix odrôd. Jedna odroda, jedna chuť.
ok.png
Široký výber V našej ponuke nájdete viac ako 25 odrôd. Ochutnajte aj ostatné indické a mexické odrody.
ok.png
Kamenná predajňa Nie sme len eshop. Ak ste v Bratislave, príďte sa k nám pozrieť, porozprávať a ochutnať.


Hodnotenie 
2017-05-25

Pekelné chilli

Toto je naozaj pecka! Najprv som mal pocit, že to zo mňa všetko vypáli ale už som si zvykol a je tak fakt pecka! A ešte k tomu na druhý deň dodané, takže mi nikdy nechýba v kuchyni!! Len tak ďalej!

Hodnotenie 
2017-05-07

MEGA CHILLI

Mega chilli, mega palivosť mega dodanie.

Hodnotenie 
2017-04-03

Poriadna šupa!

Rýchlo dodané, perfektné pálive! Odporúčam!

Napíš nám svoj názor na produkt!

Napísať recenziu

Trinidad Scorpion Moruga celé sušené 10g

Trinidad Scorpion Moruga celé sušené 10g

Pálivosť: do 2 000 000 SHU

Objem: 10g

Krajina pôvodu:  Taiwan

Zloženie: 100% Trinidad Scorpion Moruga papričky

Path: > > Trinidad Scorpion Moruga celé sušené 10g

16 ďaľších produktov v rovnakej kategórii