CHILLI SET Carolina Reaper

Ste chilli extrémista, alebo len chcete niekoho potešiť tým najštipľavejším zo sveta chilli? Carolina Reaper je najštipľavejšia odroda na svete so zápisom v Guinnessovej knihe rekordov. 

More details

Momentálne vypredané

15,81 € s DPH

-20%

19,76 € s DPH

"Carolinu Reaper vyšľachtil Ed Currie v roku 2013 v Južnej Karolíne pod označením HP22B"


Meter stiplavosti

CHILLI SET: Carolina Reaper


Varovanie - táto odroda nie je vhodná pre začiatočníkov! Nie nadarmo nesie názov smrtka. Carolina Reaper je najpálivejšie chilli na svete ("Reaper" pochádza z výrazu "Grimm Reaper", v preklade smrtka.) Jej chuť je popisovaná ako sladká a ovocná s jemným nádychom škorice a čokolády. Pre predstavu Carolina Repaer je asi 640 až 1000 krát pálivejšia ako Jalapeno..   

Screenshot_1.png

Carolina Reaper celé sušené 10g taiwan.png

 Pálivosť: 5+  arolina Reaper je hybridná čili paprička druhu Capsicum chinense, ktorú v roku 2012 vypestoval Ed Currie v meste Rock Hill v južnej Karolíne pod pôvodným označením HP22B. Tento hybrid vznikol krížením papričiek Bhut Jolokia a červeného Habanera. Okrem extrémnej pálivosti má Carolina Reaper sladkú ovocnú chuť s tónmi čokolády a škorice. Z celých sušených papričiek dostanem najviac chuti tepelným spracovaním - varením. Najčastejšie sa pridávajú do cibuľového základu, alebo v procese varenia do gulášov, perkeltov, respektíve receptov, ktoré si vyžadujú dlhšie varenie. Niektoré odrody sú vhodné aj na plnenie a samotné papričky sa dajú tiež rozdrviť aj v mažiari
Screenshot_1.png

Carolina Reaper mash so semiačkami 100ml taiwan.png

 Pálivosť: 5+ Carolina Reaper mash so semiačkami patrí medzi najobľúbenejšie masha. Čo je chilli mash? Čerstvé chilli papričky sa rozdrvia spolu so soľou a nechajú sa fermentovať (kvasiť) po dobu 2-6 mesiacov. Výťažok z kože, semienok a dužiny spoločne poskytnú intenzívnu a bohatú chuť. Občas sa pridá ocot kvôli zastaveniu fermentácie, ale inak chilli mashe neobsahujú žiadne iné látky alebo konzervanty. Používa sa na ďalšie spracovanie na výrobu omáčok, sals, dipov, do jedál, pokrmov a mnoho ďalšieho.
Screenshot_1.png

Carolina Reaper prášok 10gperu.png

 Pálivosť: 5+  Carolina reaper prášok je v praktickej ampulke, ktorú si môžete zobrať so sebou kamkoľvek a vďaka nej si môžete ochutiť kdekoľvek Vaše obľúbené jedlo. Príjemná chuť Carolíny vôbec nezmení chuť jedla a pritom jej dodá potrebnú pálivosť a výbornú chuť.
Screenshot_1.png

Carolina Reaper vločky 10g peru.png

 Pálivosť: 5+  Carolina Reaper vločky sú drvené sušené papričky na veľkosť 1-3 mm. Toto korenie sa stalo veľmi populárne. V spojených štátoch je dokonca štandardom na stoloch vedľa soli a korenia. Vo vločkách je často vysoký podiel semien. Drvené chilli môžete použiť ľubovoľne na varenie, napríklad na mäso alebo ochutenie pokrmov rovnako ako soľou a korením.
Prečo nakupovať u e-shop-the-chillidoctor-logo-1483997002.
Naša značka je medzinárodná a ročne predávame tony tých najlepších chilli papričiek priamo z krajín pôvodu do rôznych európskych krajín.
5 dôvodov prečo kúpiť naše chilli:
ok.png
Garancia kvality Všetky naše produkty majú listy o pôvode a kvalita je pravidelne kontrolovaná úradmi.
ok.png
Priamo z krajín pôvodu Chilli papričky dovážame z krajín, kde je viac slnka, vhodnejšia pôda a kde majú svoju tradíciu.
ok.png
Jedna odroda V našich produktoch sa nemôže stať, že kúpite mix odrôd. Jedna odroda, jedna chuť.
ok.png
Široký výber V našej ponuke nájdete viac ako 25 odrôd. Ochutnajte aj ostatné indické a mexické odrody.
ok.png
Kamenná predajňa Nie sme len eshop. Ak ste v Bratislave, príďte sa k nám pozrieť, porozprávať a ochutnať.
Hodnotenie 
2017-04-15

Na parádu

Ďakujem, ďakujem a ďakujem. Konečne niečo poriadne! Ste super a čoskoro do obchodu určite prídem znova.

Hodnotenie 
2017-03-25

Svätá štvorica

Tento set je paradny! Carolina je podla mna najlepsie chilli a tato od vas stipe jak slak! Vdaka za rychle dorucenie!

Napíš nám svoj názor na produkt!

Napísať recenziu

CHILLI SET Carolina Reaper

CHILLI SET Carolina Reaper

Ste chilli extrémista, alebo len chcete niekoho potešiť tým najštipľavejším zo sveta chilli? Carolina Reaper je najštipľavejšia odroda na svete so zápisom v Guinnessovej knihe rekordov. 

Path: > CHILLI SET Carolina Reaper