12 práškov + drevený stojan

Máme tu pre Vás mimoriadny balíček plný 12 rôznych práškov a k tomu elegantný stojan, vďaka ktorému budete mať vždy svoje prášky pokope pripravené na dochutenie každého jedla.

Poznámka: Drevený stojan sa dodáva demontovaný.

More details

27,99 € s DPH

-4,99 €

32,98 € s DPH

"Darček, ktorý zaručene vykúzli slzy v očiach!"


cesta logo

12 práškov + drevený stojan


Tento balíček Vám ochutí jedlo hneď. Výber jemných práškov výborného chilli. V sade nájdete jemné a ovocné odrody ako Ancho a Panca, aromatické Chipotle, ale aj peklo na tanieri - Trinidad Scorpion Moruga, ovocnú ale silnú Naga Jolokiu a tiež aktuálnu královnú chilli papričiek, odrodu zapísanú v Guinessovej knihe rekordov - Carolina Reaper.   

Screenshot_1.png

Carolina Reaper prášok 10g taiwan.png

 Pálivosť: 5+  Carolina Reaper je hybridná chilli paprička druhu Capsicum chinense, ktorú v roku 2012 vypestoval Ed Currie v meste Rock Hill v južnej Karolíne pod pôvodným označením HP22B. Tento hybrid vznikol krížením papričiek Bhut Jolokia a červeného Habanera.
Screenshot_1.png

Trinidad Scorpion Moruga prášok 10g taiwan.png

 Pálivosť: 5+  Trinidad Scorpion Moruga je chilli paprička pochádzajúca z oblasti Moruga na ostrove Trinidad, druhu Capsicum chinense. Chile Pepper Inštitút ju vyhlásil za najštipľavejšiu papričku na svete 13. Februára 2012 na novomexickej štátnej univerzite v Las Cruces. Avšak Guinessova kniha rekordov papričku Trinidad Moruga Scorpion za najštipľavejšiu papričku na svete nepotvrdila.
Screenshot_1.png

Naga Bhut Jolokia prášok 10g taiwan.png

 Pálivosť: 5  Naga Bhut Jolokia je bývalý držiteľ titulu najštipľavejšej papričky sveta. Bola prvá, ktorej štipľavosť sa dostala nad 1 milión SHU. Jej charakteristickou črtou je veľmi príjemná a silná ovocná chuť a vôňa. Jej rodisko je indický okres Nagaland, odkiaľ sa dostala do sveta a získala si svoju slávu. Odporúčame ju ako vstupnú bránu do sveta extrémne pálivých odrôd.
Screenshot_1.png

Habanero prášok 10g taiwan.png

 Pálivosť: 4  . Pálivosť papričky a jej delikátna chuť z nej robí veľmi žiadanú a populárnu prísadu do omáčok a jedál. Nezrelé Habanera sú zelené, ale v priebehu dozrievania menia svoju farbu. Môžeme vidieť Habanera oranžové a červené, ale aj biele, hnedé a ružové. Habanero dosahuje pálivosť 200 000-300 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU).
Screenshot_1.png

Birds Eye prášok 10g mexico.png

 Pálivosť: 3  Birds Eye chilli papričky sú veľmi ostré, veľké asi 1-2 cm, plody sú svetlo červené a pálivosť je 50 000 - 100 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Pôvod týchto papričiek je v okolí Kambodži, Laose, na Filipínach a Singapure. Pre svoju pálivosť si vyslúžila tiež prezývku "africký diabol". Papričky sú vhodné ako v surovom, tak v sušenom stave ako korenie na dochucovanie pikantných pokrmov, zvlášť marinád, omáčok či gulášov.
Screenshot_1.png

Chipotle prášok 10g mexico.png

 Pálivosť: 2  Sušená a 72 hodín údená paprička Jalapeno, ktorá sa používa predovšetkým v mexickej kuchyni a v kuchyniach, ktoré s ňou sú inšpirované, ako je napríklad Tex-Mex. V ich chuti sa pálivosť pôvodných papričiek spája s údenou príchuťou dymu. Až donedávna sa údené papričky chipotle objavovali prevažne na trhoch v strednom a južnom Mexiku.
Screenshot_1.png

Green Jalapeno prášok 10g mexico.png

 Pálivosť: 2  Papričky Jalapenos sú pôvodom z Mexika. Svoje meno majú podľa hlavného mesta mexického štátu Veracruz Jalapa (španielsky), ale pôvod slova je z aztéckeho Xalapa. Jedná sa pravdepodobne o najpopulárnejšiu papričku na americkom kontinente. Celkovo sa jej ročne vypestuje viac ako 619.000 ton na celom svete. Jalapenos sú malé až stredne veľké chilli papričky známe svojou výbornou pálivou chuťou. V porovnaní s ostatnými papričkami sú mierne pálivé. Údená a vysušená paprička Jalapeno je známa ako Chipotle. Na Chipotle sa spracováva približne 20% celkovej produkcie Jalapenos.
Screenshot_1.png

Red Jalapeno prášok 10g mexico.png

 Pálivosť: 2  Papričky Jalapenos sú pôvodom z Mexika. Svoje meno majú podľa hlavného mesta mexického štátu Veracruz Jalapa (španielsky), ale pôvod slova je z aztéckeho Xalapa. Jedná sa pravdepodobne o najpopulárnejšiu papričku na americkom kontinente. Celkovo sa jej ročne vypestuje viac ako 619.000 ton na celom svete. Jalapenos sú malé až stredne veľké chilli papričky známe svojou výbornou pálivou chuťou. V porovnaní s ostatnými papričkami sú mierne pálivé.
Screenshot_1.png

Ancho prášok 10g mexico.png

 Pálivosť: 1  Ako Ancho sa nazývajú sušené chilli papričky Poblano, ktoré majú ovocno-sladkú chuť, s príchuťou sliviek a hrozienok. Poblano je odroda Capsicum annuum a patrí medzi najmenej pálivú odrodu. Papričky sa používajú k príprave studených i teplých omáčok. Pri ich rozdrobovaní je cítiť jemná pálivosť.
Screenshot_1.png

Yellow Amarillo prášok 10g peru.png

 Pálivosť: 1  Sú vhodné pre chili začiatočníkov. Sušené plody Aji Amarillo sú známe ako Aji Mirasol. Chilli plody zrejú do tmavo žltej až oranžovej farby. Dosahujú dĺžku si asi 10 cm a hrúbku 4 cm. Majú miernu ostrosť a aromatickú ovocnú chuť. Čerstvé sa používajú na ovocné salsy a omáčky a tradične sa používajú pre juhoamerické rybie špeciality Ceviche.
Screenshot_1.png

Pasilla prášok 10g peru.png

 Pálivosť: 1  Pasilla Chili pochádza z Mexika, kde jej názov znamená "Hrozienka" a je dôležitou súčasťou miestnej kuchyne. Pasilla narastá do výšky 1 meter a je veľmi produktívna. Plody majú dĺžku približne 12-15 cm, sú pomerne ploché a zrelé majú farbu od tmavozelenej až po tmavohnedé ako hrozienka. Chuťou pripomínajú vône bobúľ a bylín. V mexickej kuchyni sú struky sušené vcelku alebo spracované do populárneho Sauce Mole Poblano.
Screenshot_1.png

New Mexican prášok 10g mexico.png

 Pálivosť: 1  Paprička Anaheim je odroda Capsicum annuum, ktorá je iba mierne pálivá. Je známa aj pod názvom New Mexican alebo Tex-Mex. Meno Anaheim je odvodené od oblasti Anaheim v Kalifornii, kam jej objaviteľ farmár Emilio Ortega okolo roku 1900 priviezol jej semienka. Hovorí sa jej tiež Kalifornské chilli alebo Magdalena, niekedy tiež pre jej novomexický pôvod - Novomexická paprika. Veľkosť papričky je približne 15 cm a pálivosť je naozaj mierna. Môže byť súčasťou vegetariánskych jedál, ako dusená zelenina k mäsu, najmä v mexickej kuchyni.


Fotky od spokojného majiteľa
Prečo nakupovať u e-shop-the-chillidoctor-logo-1483997002.
Naša značka je medzinárodná a ročne predávame tony tých najlepších chilli papričiek priamo z krajín pôvodu do rôznych európskych krajín.
5 dôvodov prečo kúpiť naše chilli:
ok.png
Garancia kvality Všetky naše produkty majú listy o pôvode a kvalita je pravidelne kontrolovaná úradmi.
ok.png
Priamo z krajín pôvodu Chilli papričky dovážame z krajín, kde je viac slnka, vhodnejšia pôda a kde majú svoju tradíciu.
ok.png
Jedna odroda V našich produktoch sa nemôže stať, že kúpite mix odrôd. Jedna odroda, jedna chuť.
ok.png
Široký výber V našej ponuke nájdete viac ako 25 odrôd. Ochutnajte aj ostatné indické a mexické odrody.
ok.png
Kamenná predajňa Nie sme len eshop. Ak ste v Bratislave, príďte sa k nám pozrieť, porozprávať a ochutnať.
Hodnotenie 
2018-11-14

skvelý prístup

ďakujem za super prístup pri zmene objednávky, rýchle dodanie a tiež za prekvapenie - prezent koreníčko ako bonus... teším sa na manželovu reakciu pod stromčekom...

Hodnotenie 
2018-07-04

TOP

Ideálny darček pre gurmánov. 12 práškov je pomerne dosť ale za taku cenu je to vynikajúce. K tomu štýlový drevený stojan ktorý sadne do každej kuchyne. Veľmi spokojný kupoval som z tejto stránky už párkrát a určite ešte aj budem. Som rád že existuje takýto SK eshop a aj kamenná predajňa

Hodnotenie 
2018-03-21

Ďakujem veľmi pekne

Ďakujem veľmi pekne za výborný produkt a za super prístup v predajni. Za mňa 10 bodov z 10. Len tak dalej. Teším sa na ďalšiu návštevu a nákup. Filip

Hodnotenie 
2018-02-10

Síce po vianociach

Výber rôznych druhov chili na dochutenie jedál absolútne vyhovujúce síce chili v tekutej podobe je najlepšie keďže v mletej ten istý druh nie je na tej ärovni ale pre ochutenie jedál absolútne vynikajúci výber.

Hodnotenie 
2017-11-19

A o Vianoce je postarané!

Práve mi pristáli dva balíčky týchto stojanov s chilli práškami, ktoré putujú pod stromček pre manžela a otca. Som zvedavá ako sa zatvária, keď si ho nájdu! Vrelá vďaka za originálny darček!

Hodnotenie 
2017-11-08

Prvá pomoc Tuning :D

Oplatilo sa čakať na obnovenie prvej pomoci! Tento stojan vyzerá parádne a už sa nevie dočkať kedy dorazí ku mne domov! Budú to také malé predčasné Vianoce :D

Napíš nám svoj názor na produkt!

Napísať recenziu

12 práškov + drevený stojan

12 práškov + drevený stojan

Máme tu pre Vás mimoriadny balíček plný 12 rôznych práškov a k tomu elegantný stojan, vďaka ktorému budete mať vždy svoje prášky pokope pripravené na dochutenie každého jedla.

Poznámka: Drevený stojan sa dodáva demontovaný.

Path: > > 12 práškov + drevený stojan

4 ďaľších produktov v rovnakej kategórii