CHILLI BALÍČEK Vegetarián

Ak radi skúšate nové recepty, nové chute a máte radi štipľavé, tak tento balíček je presne pre Vás. Celé sušené chilli papričky poskytujú bohatý priestor fantázii na ich použitie. 

Obnovte tradičné jedlá netradičnými papričkami z celého sveta.

More details

Momentálne vypredané

10,44 € s DPH

  • Bežné balenie

"Ľudia by boli prekvapení, keby vedeli, koľko chutí a vôní sa dá vykúzliť aj bez mäsa"


Meter stiplavosti

CHILLI BALÍČEK: Vegetarián

Máme zákazníkov, ktorí každé chilli kupujú iba na mäso. Guláš, grilovanie, atď. Ale máme aj mnoho zákazníkov, ktorí u nás objavujú rôzne zaujímavé kombinácie nášho chilli so zeleninou, syrmi, šalátmi. Preto sme Vám pripravili zaujímavý mix, z ktorého vykúzlite naozaj výnimočné zážitky.


Screenshot_1.png

Ancho celé sušené 30g mexico.png

 Pálivosť: 1  Ancho sa nazývajú sušené chilli papričky Poblano, ktoré majú ovocno-sladkú chuť, s príchuťou sliviek a hrozienok. Poblano je odroda Capsicum annuum a patrí medzi najmenej pálivú odrodu. V priemere obsahuje okolo 2 500 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU) a jej domovom je Mexiko. Dorastá do veľkosti okolo 10 cm, jej tvar je zaoblený. Nezrelé plody sú tmavo zelené až mierne fialovej farby, v období dozrievania sú takmer čierne.
Screenshot_1.png

Byadagi celé sušené 30g india.png

 Pálivosť: 2  Byadagi chilli je odrody Capsicum annuum a je najznámejší druh chilli pestovaný v Indickej provincii Karnataka v Južnej Indii. Je pomenovaný po meste Byadgi. Byadagi chilli je druhé najpredávanejšie chilli v celej Indii. Má tmavo červenú farbu a má menšiu pálivosť. Obsahuje 10 000 - 23 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). V južnej Indii sa pridáva do veľkého množstva jedál. Byadagi chilli sa dostalo do databázy chilli papričiek vo februári 2011.
Screenshot_1.png

D'Arbol celé sušené 30g mexico.png

 Pálivosť: 2  D'arbol sú malé silné mexickej papričky, ktorú sú 5-7 cm dlhé. D'arbol rastlinné odrody Capsicum annuum sú tiež známe ako Rat's tail (potkaní chvost) alebo Bird's beak (vtáčí zobák). Pálivosť týchto papričiek dosahuje 17 000 - 30 000 Scoville jednotiek (SHU).
Screenshot_1.png

New Mexican celé sušené 30g mexico.png

 Pálivosť: 1  Paprička New Mexican (Anaheim) je odroda Capsicum annuum, ktorá je iba mierne pálivá. Je známa aj pod názvom New Mexican alebo Tex-Mex. Meno Anaheim je odvodené od oblasti Anaheim v Kalifornii, kam jej objaviteľ farmár Emilio Ortega okolo roku 1900 priviezol jej semienka. Hovorí sa jej tiež Kalifornské chilli alebo Magdalena, niekedy tiež pre jej Novomexický pôvod Novomexická paprika. Veľkosť papričky je približne 15 cm a pálivosť je naozaj mierna.
Screenshot_1.png

"S4" Teja chilli celé sušené 30g india.png

 Pálivosť: 2  S4 chilli známa tiež ako Guntur Sannam alebo indické Cayenne chilli. Táto odroda Capsicum annuum, pôvodom z Indie z oblasti Guntur patrí medzi mierne pálivé chilli. Obsahuje 30 000 - 50 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Tvar je dlhý tenký s hrubou, lesklo červenou šupkou. Je často používaná práve v Indii, ako súčasť karí, ako je napr. Chilli Masala. Teja chilli má ostrú, pikantnú chuť.
Screenshot_1.png

Yidu chilli celé sušené 30g čína.png

 Pálivosť: 1  Chilli papričky Yidu sú odrodou Capsicum annuum. Plody chilli papričiek Yidu sú väčšie, okolo 8 cm a majú červenú až tmavo červenú farbu. Toto chilli je mierne štipľavé, dosahuje pálivosti 2 500 - 8 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU).
Prečo nakupovať u e-shop-the-chillidoctor-logo-1483997002.
Naša značka je medzinárodná a ročne predávame tony tých najlepších chilli papričiek priamo z krajín pôvodu do rôznych európskych krajín.
5 dôvodov prečo kúpiť naše chilli:
ok.png
Garancia kvality Všetky naše produkty majú listy o pôvode a kvalita je pravidelne kontrolovaná úradmi.
ok.png
Priamo z krajín pôvodu Chilli papričky dovážame z krajín, kde je viac slnka, vhodnejšia pôda a kde majú svoju tradíciu.
ok.png
Jedna odroda V našich produktoch sa nemôže stať, že kúpite mix odrôd. Jedna odroda, jedna chuť.
ok.png
Široký výber V našej ponuke nájdete viac ako 25 odrôd. Ochutnajte aj ostatné indické a mexické odrody.
ok.png
Kamenná predajňa Nie sme len eshop. Ak ste v Bratislave, príďte sa k nám pozrieť, porozprávať a ochutnať.
Hodnotenie 
2017-02-16

Vyskúšam

Sama so zvedavá. Vyskúšam a dám vedieť aj na mojom blogu :-)

Hodnotenie 
2017-02-02

Výborne

Super. Spravila som pre grupu večeru a bol to zážitok. Odporúčam! :-)

Napíš nám svoj názor na produkt!

Napísať recenziu

CHILLI BALÍČEK Vegetarián

CHILLI BALÍČEK Vegetarián

Ak radi skúšate nové recepty, nové chute a máte radi štipľavé, tak tento balíček je presne pre Vás. Celé sušené chilli papričky poskytujú bohatý priestor fantázii na ich použitie. 

Obnovte tradičné jedlá netradičnými papričkami z celého sveta.

Path: > CHILLI BALÍČEK Vegetarián