CHILLI BALÍČEK Dobrý guláš

Výber z najpálivejšich chilli produktov z nášho eshopu. Obsahuje najštipľavejšie chilli na svete!  Tento balíček je určený pre skúsených jedákov chilli papričiek.

 Možnosť dodania v darčekovom balení, vrátane popisu produktov a chutného receptu! 

More details

24,94 € s DPH

-20%

31,17 € s DPH

  • Bežné balenie
  • Darčekové balenie

"Dobrý guláš je umenie. Umenie vedieť odhadnúť pomer surovín, času a teploty varenia."


cesta logo

Chilli balíček DOBRÝ GULÁŠ


Hovädzí alebo bravčový? To je jedno. Aj tak viete, že oba sú lepšie s chilli! My to vieme tiež a práve preto sme Vám starostlivo pripravili výber do naozaj dobrého guláša. Habanero, Chipotle, Red Tabasco, ... samé dobroty.   

Screenshot_1.png

Carolina Reaper vločky 10g taiwan.png

 Pálivosť: 5+  Carolina Reaper je hybridná chilli paprička druhu Capsicum chinense, ktorú v roku 2012 vypestoval Ed Currie v meste Rock Hill v južnej Karolíne pod pôvodným označením HP22B. Tento hybrid vznikol krížením papričiek Bhut Jolokia a červeného Habanera.
Screenshot_1.png

Naga Jolokia celé sušené 10g india.png

 Pálivosť: 5 Naga Bhut Jolokia je bývalý držiteľ titulu najštipľavejšej papričky sveta. Bola prvá, ktorej štipľavosť sa dostala nad 1 milión SHU. Jej charakteristickou črtou je veľmi príjemná a silná ovocná chuť a vôňa. Jej rodisko je indický okres Nagaland, odkiaľ sa dostala do sveta a získala si svoju slávu. Odporúčame ju ako vstupnú bránu do sveta extrémne pálivých odrôd. .
Screenshot_1.png

Birds Eye chilli celé sušené 30g malawi.png

 Pálivosť: 3  Birds Eye sú chilli papričky odrody Capsicum frutescens. Chilli papričky sú veľmi ostré, veľké asi 1-2 cm, plody sú svetlo červené a pálivosť je 50 000 - 100 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Pôvod týchto papričiek je v okolí Kambodži, Laose, na Filipínach a Singapure. Pre svoju pálivosť si vyslúžila tiež prezývku "africký diabol". Papričky sú vhodné ako v surovom, tak v sušenom stave ako korenie na dochucovanie pikantných pokrmov, zvlášť marinád, omáčok či gulášov.
Screenshot_1.png

"S17" Teja chilli prášok 30g india.png

 Pálivosť: 3  S17 Teja chilli má ostrú pikantnú chuť a patrí medzi pálivejšie chilli. Obsahuje 50 000 - 100 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Pochádza z oblasti Guntur v Indii. Tvar je dlhý tenký s hrubou, lesklo červenou šupkou. Vzhľadovo je toto chilli chudé a veľmi dlhé, okolo 5-12 cm. S17 Teja je veľmi ekonomicky výhodné pálivé chilli. Patrí medzi rastlinou odrodu Capsicum annuum. Je často používaná práve v Indii, ako súčasť karí, ako je napr. Chilli Masala. Teja chilli má ostrú, pikantnú chuť.
Screenshot_1.png

Chaotian chilli vločky 50g cina.png

 Pálivosť: 2  Paprička Red Chaotioan má kužeľovitý tvar s veľmi jemnou šupkou a príjemnou ovocnou chuťou. Odroda pocháza z rodného mesta Sanying (chaotian) v Číne. Najpálivejšia paprička dosahuje až 30.000 SHU. Plody dosahujú veľkost 3-6 cm na dĺžku a 1-2cm v priemere v spodnej časti. Zaujímavosťou je, že plody Chaotian chilli rastú smerujúce nahor, nie dole, ako je to bežné u iných druhov chilli rastlín. Výborne sa hodí na autentické čínskej varenie.
Screenshot_1.png

Green Tabasco mash bez semiačok 200ml usa.png

 Pálivosť: 2 Paprička Tabasco je odroda Capsicum frutescens. Najznámejšia je svojím využitím v omáčke Tabasco. Rastlinka Tabasca má typický kríčkovitá rast. Kužeľovité plody sú okolo 4 cm dlhé, spočiatku bledo žlto-zelenej farby, ktorá sa mení na žltú a oranžovú, pričom plne zrelá je žiarivo červená. Tabasco má od 30 000 do 50 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Bola pomenovaná podľa jedného z mexických štátov Tabasco.
Screenshot_1.png

Sambal mash so semiačkami 200ml peru.png

 Pálivosť: 2  Chilli papričky Red Cayenne, známe tiež ako kajenské korenie je rodu capsicum annuum, do ktorého patria napríklad aj papričky Jalapeno. Sambal mash je perfektné pre výrobu chilli omáčky. Viete že? Názov Cayenne je odvodený od mesta Cayenne vo Francúzskej Guy.
Screenshot_1.png

D'Arbol chilli celé sušené 30g mexico.png

 Pálivosť: 2 D'arbol sú malé silné mexické papričky, ktoré sú 5-7 cm dlhé. D'arbol rastlinné odrody Capsicum annuum sú tiež známe ako Rat's tail (potkaní chvost) alebo Bird's beak (vtáčí zobák). Pálivosť týchto papričiek dosahuje 17 000 - 30 000 Scoville jednotiek (SHU).
Screenshot_1.png

Chipotle prášok 10g mexico.png

 Pálivosť: 2  Chipotle alebo tiež chilpotle je výraz pochádzajúci z jazyka nahuatl a znamená údená chilli paprička. Sušená a 72 hodín údená paprička Jalapeno, ktorá sa používa predovšetkým v mexickej kuchyni a v kuchyniach, ktoré s ňou sú inšpirované, ako je napríklad Tex-Mex. V ich chuti sa pálivosť pôvodných papričiek spája s údenou príchuťou dymu. Až donedávna sa údené papričky chipotle objavovali prevažne na trhoch v strednom a južnom Mexiku. S tým, ako rástla ich popularita v zahraničí, najmä v USA a v Kanade, začala sa výroba a spracovanie papričiek Jalapeno rozširovať aj do severných oblastí Mexika, aby mohol byť lepšie zásobovaný juhozápad Spojených štátov.
Screenshot_1.png

Green Jalapeno prášok 10g mexico.png

 Pálivosť: 2  Papričky Jalapenos sú pôvodom z Mexika. Svoje meno majú podľa hlavného mesta mexického štátu Veracruz Jalapa (španielsky), ale pôvod slova je z aztéckeho Xalapa. Jedná sa pravdepodobne o najpopulárnejšiu papričku na americkom kontinente. Celkovo sa jej ročne vypestuje viac ako 619.000 ton na celom svete. Jalapenos sú malé až stredne veľké chilli papričky známe svojou výbornou pálivou chuťou. V porovnaní s ostatnými papričkami sú mierne pálivé. Údená a vysušená paprička Jalapeno je známa ako Chipotle. Na Chipotle sa spracováva približne 20% celkovej produkcie Jalapenos. Jalapenos sa tiež nakladajú do slanokyselého nálevu a konzervujú sa.
Screenshot_1.png

Pasilla celé sušené 30gmexico.png

 Pálivosť: 1  Pasilla Chili pochádza z Mexika, kde jej názov znamená "Hrozienka" a je dôležitou súčasťou miestnej kuchyne. Pasilla narastá do výšky 1 meter a je veľmi produktívna. Plody majú dĺžku približne 12-15 cm, sú pomerne ploché a zrelé majú farbu od tmavozelenej až po tmavohnedé ako hrozienka. Chuťou pripomínajú vône bobúľ a bylín. V mexickej kuchyni sú struky sušené vcelku alebo spracované do populárneho Sauce Mole Poblano.
Screenshot_1.png

Kashmiri chilli prášok 30g india.png

 Pálivosť: 2  Kashmiri chilli papričky sú druh Capsicum annuum a pestujú sa v regióne Kašmír indického subkontinentu, ktorý prepožičiava bohatú chuť a žiarivé farby. Je veľmi populárny v príprave Tandoori jedál, používa sa k príprave masaly, karí a ďalších indických pokrmov. Vhodné tiež do akejkoľvek omáčky. Chuť je veľmi výrazná a silná, ostrosťou naozaj pre každého. Stupeň pálivosti je veľmi nízky, cca 10 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU)..
Prečo nakupovať u e-shop-the-chillidoctor-logo-1483997002.
Naša značka je medzinárodná a ročne predávame tony tých najlepších chilli papričiek priamo z krajín pôvodu do rôznych európskych krajín.
5 dôvodov prečo kúpiť naše chilli:
ok.png
Garancia kvality Všetky naše produkty majú listy o pôvode a kvalita je pravidelne kontrolovaná úradmi.
ok.png
Priamo z krajín pôvodu Chilli papričky dovážame z krajín, kde je viac slnka, vhodnejšia pôda a kde majú svoju tradíciu.
ok.png
Jedna odroda V našich produktoch sa nemôže stať, že kúpite mix odrôd. Jedna odroda, jedna chuť.
ok.png
Široký výber V našej ponuke nájdete viac ako 25 odrôd. Ochutnajte aj ostatné indické a mexické odrody.
ok.png
Kamenná predajňa Nie sme len eshop. Ak ste v Bratislave, príďte sa k nám pozrieť, porozprávať a ochutnať.
Hodnotenie 
2017-11-11

Perfektný balík!

Ako milovník stipľavého gulášu som nadšený s tohto balíka! Popis nesklamal a všetky výrobky sú tam a sú veľmi chutné! Diky ešte raz a palec hore za rýchle dodanie!

Hodnotenie 
2017-02-27

Ok

Perfektný darček za pár eur

Hodnotenie 
2017-01-14

Spokojnosť

Rychle dorucenie, pekne balenie a vyborne chilli!! Odporucam.

Napíš nám svoj názor na produkt!

Napísať recenziu

CHILLI BALÍČEK Dobrý guláš

CHILLI BALÍČEK Dobrý guláš

Výber z najpálivejšich chilli produktov z nášho eshopu. Obsahuje najštipľavejšie chilli na svete!  Tento balíček je určený pre skúsených jedákov chilli papričiek.

 Možnosť dodania v darčekovom balení, vrátane popisu produktov a chutného receptu! 
Path: > > CHILLI BALÍČEK Dobrý guláš

6 ďaľších produktov v rovnakej kategórii