CHILLI BALÍČEK Dobrý guláš

Výber z najpálivejšich chilli produktov z nášho eshopu. Obsahuje najštipľavejšie chilli na svete!  Tento balíček je určený pre skúsených jedákov chilli papričiek.

More details

Momentálne vypredané

19,99 € s DPH

-4,15 €

24,14 € s DPH

"Dobrý guláš je umenie. Umenie vedieť odhadnúť pomer surovín, času a teploty varenia."


cesta logo

Chilli balíček DOBRÝ GULÁŠ


Hovädzí alebo bravčový? To je jedno. Aj tak viete, že oba sú lepšie s chilli! My to vieme tiež a práve preto sme Vám starostlivo pripravili výber do naozaj dobrého guláša. Habanero, Chipotle, Red Tabasco, ... samé dobroty.   

Screenshot_1.png

Naga Bhut Jolokia mash 100ml taiwan.png

 Pálivosť: 5  Naga Bhut Jolokia je bývalý držiteľ titulu najštipľavejšej papričky sveta. Bola prvá, ktorej štipľavosť sa dostala nad 1 milión SHU. Jej charakteristickou črtou je veľmi príjemná a silná ovocná chuť a vôňa. Jej rodisko je indický okres Nagaland, odkiaľ sa dostala do sveta a získala si svoju slávu. Odporúčame ju ako vstupnú bránu do sveta extrémne pálivých odrôd.
Screenshot_1.png

Orange Habanero mash 200ml peru.png

 Pálivosť: 4  Orange Habanero sa vyznačuje sladšou chuťou. Názov Habanero je odvodený zo španielskeho pomenovania Havany a jednou z pálivejších papričiek. Nezrelé Habanera sú zelené, ale v priebehu dozrievania menia svoju farbu. Môžeme vidieť Habanera oranžové a červené, ale aj biele, hnedé a ružové. Habanero dosahuje pálivosť 200 000-300 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU).
Screenshot_1.png

Green Habanero mash 200ml usa.png

 Pálivosť: 4  Green Habanero má ľahkú sviežu chuť a vôňu. Názov Habanero je odvodený zo španielskeho pomenovania Havany a jednou z pálivejších papričiek. Nezrelé Habanera sú zelené, ale v priebehu dozrievania menia svoju farbu. Môžeme vidieť Habanera oranžové a červené, ale aj biele, hnedé a ružové. Habanero dosahuje pálivosť 200 000-300 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU).
Screenshot_1.png

"S17" celé sušené 30g india.png

 Pálivosť: 3  S17 Teja chilli má ostrú pikantnú chuť a patrí medzi pálivejšie chilli. Obsahuje 50 000 - 100 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Pochádza z oblasti Guntur v Indii. Tvar je dlhý tenký s hrubou, lesklo červenou šupkou. Vzhľadovo je toto chilli chudé a veľmi dlhé, okolo 5-12 cm. S17 Teja je veľmi ekonomicky výhodné pálivé chilli. Patrí medzi rastlinou odrodu Capsicum annuum. Je často používaná práve v Indii, ako súčasť karí, ako je napr. Chilli Masala. Teja chilli má ostrú, pikantnú chuť.
Screenshot_1.png

Pequin celé sušené 20g mexico.png

 Pálivosť: 3  Názov "Pequin" pochádza zo španielskeho slova "pequeño", čo znamená "malé". Táto odroda pochádza zo Strednej Ameriky (Mexiko) a niekedy sa nazýva "Bird Pepper", pretože táto odroda je veľkou pochúťkou pre tamojšie vtáky. Tie sú odolné voči kapsaicínu a predstavujú tak hlavný spôsob prenosu semien. Pequin je veľmi produktívna odroda, ktorá dokáže vyprodukovať až 100 - 200 chilli papričiek na rastline.
Screenshot_1.png

Chipotle granule 30g mexico.png

 Pálivosť: 2  Chipotle je sušená a 72 hodín údená paprička Jalapeno, ktorá sa používa predovšetkým v mexickej kuchyni a v kuchyniach, ale už sa stala veľkým hitom aj v slovenských domácnostiach. V ich chuti sa pálivosť pôvodných papričiek spája s údenou príchuťou dymu. Až donedávna sa údené papričky chipotle objavovali prevažne na trhoch v strednom a južnom Mexiku.
Screenshot_1.png

Isot granule 30g peru.png

 Pálivosť: 2  Isot chilli (tiež známe ako Urfa biber) je sušená turecká chilli paprička, ktorá sa pestuje v regióne Urfa v Turecku. Často je opísaná ako dymová, chuťovo pripomínajúca "hrozienka". Papriky prechádzajú dvojdielnym procesom, počas ktorého sú cez deň sušené na slnku a v noci pevne zabalené. Výsledkom je vzhľad od tmavej fialovej po tmavú purpurovo čiernu.
Screenshot_1.png

Red Jalapeno prášok mexico.png

 Pálivosť: 2  Papričky Jalapenos sú pôvodom z Mexika. Svoje meno majú podľa hlavného mesta mexického štátu Veracruz Jalapa (španielsky), ale pôvod slova je z aztéckeho Xalapa. Jedná sa pravdepodobne o najpopulárnejší papričku na americkom kontinente. Celkovo sa jej ročne vypestuje viac ako 619.000 ton na celom svete. Jalapenos sú malé až stredne veľké chilli papričky známe svojou výbornou pálivou chuťou. V porovnaní s ostatnými papričkami sú mierne pálivé.
Prečo nakupovať u e-shop-the-chillidoctor-logo-1483997002.
Naša značka je medzinárodná a ročne predávame tony tých najlepších chilli papričiek priamo z krajín pôvodu do rôznych európskych krajín.
5 dôvodov prečo kúpiť naše chilli:
ok.png
Garancia kvality Všetky naše produkty majú listy o pôvode a kvalita je pravidelne kontrolovaná úradmi.
ok.png
Priamo z krajín pôvodu Chilli papričky dovážame z krajín, kde je viac slnka, vhodnejšia pôda a kde majú svoju tradíciu.
ok.png
Jedna odroda V našich produktoch sa nemôže stať, že kúpite mix odrôd. Jedna odroda, jedna chuť.
ok.png
Široký výber V našej ponuke nájdete viac ako 25 odrôd. Ochutnajte aj ostatné indické a mexické odrody.
ok.png
Kamenná predajňa Nie sme len eshop. Ak ste v Bratislave, príďte sa k nám pozrieť, porozprávať a ochutnať.
Hodnotenie 
2017-11-11

Perfektný balík!

Ako milovník stipľavého gulášu som nadšený s tohto balíka! Popis nesklamal a všetky výrobky sú tam a sú veľmi chutné! Diky ešte raz a palec hore za rýchle dodanie!

Hodnotenie 
2017-02-27

Ok

Perfektný darček za pár eur

Hodnotenie 
2017-01-14

Spokojnosť

Rychle dorucenie, pekne balenie a vyborne chilli!! Odporucam.

Napíš nám svoj názor na produkt!

Napísať recenziu

CHILLI BALÍČEK Dobrý guláš

CHILLI BALÍČEK Dobrý guláš

Výber z najpálivejšich chilli produktov z nášho eshopu. Obsahuje najštipľavejšie chilli na svete!  Tento balíček je určený pre skúsených jedákov chilli papričiek.

Path: > > CHILLI BALÍČEK Dobrý guláš

4 ďaľších produktov v rovnakej kategórii