CHILLI BALÍČEK Dobrý guláš

Výber z najpálivejšich chilli produktov z nášho eshopu. Obsahuje najštipľavejšie chilli na svete!  Tento balíček je určený pre skúsených jedákov chilli papričiek.

More details

Momentálne vypredané

19,99 € s DPH

-4,15 €

24,14 € s DPH

"Dobrý guláš je umenie. Umenie vedieť odhadnúť pomer surovín, času a teploty varenia."


cesta logo

Chilli balíček DOBRÝ GULÁŠ


Hovädzí alebo bravčový? To je jedno. Aj tak viete, že oba sú lepšie s chilli! My to vieme tiež a práve preto sme Vám starostlivo pripravili výber do naozaj dobrého guláša. Habanero, Chipotle, Red Tabasco, ... samé dobroty.   

Screenshot_1.png

Naga Bhut Jolokia mash 100ml taiwan.png

 Pálivosť: 5  Naga Bhut Jolokia je bývalý držiteľ titulu najštipľavejšej papričky sveta. Bola prvá, ktorej štipľavosť sa dostala nad 1 milión SHU. Jej charakteristickou črtou je veľmi príjemná a silná ovocná chuť a vôňa. Jej rodisko je indický okres Nagaland, odkiaľ sa dostala do sveta a získala si svoju slávu. Odporúčame ju ako vstupnú bránu do sveta extrémne pálivých odrôd.
Screenshot_1.png

Habanero celé sušené 10g mexico.png

 Pálivosť: 4  Nezrelé Habanera sú zelené, ale v priebehu dozrievania menia svoju farbu. Môžeme vidieť Habanera oranžové a červené, ale aj biele, hnedé a ružové. Habanero dosahuje pálivosť 200 000-300 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Pálivosť papričky a jej delikátna chuť z nej robí veľmi žiadanú a populárnu prísadu do omáčok a jedál. .
Screenshot_1.png

"S17" Teja Chilli prášok 30g india.png

 Pálivosť: 3  S17 Teja chilli má ostrú pikantnú chuť a patrí medzi pálivejšie chilli. Obsahuje 50 000 - 100 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Pochádza z oblasti Guntur v Indii. Tvar je dlhý tenký s hrubou, lesklo červenou šupkou. Vzhľadovo je toto chilli chudé a veľmi dlhé, okolo 5-12 cm. S17 Teja je veľmi ekonomicky výhodné pálivé chilli. Patrí medzi rastlinou odrodu Capsicum annuum. Je často používaná práve v Indii, ako súčasť karí, ako je napr. Chilli Masala. Teja chilli má ostrú, pikantnú chuť.
Screenshot_1.png

De Arbol celé sušené 30g mexico.png

 Pálivosť: 2  D'arbol sú malé silné mexické papričky, ktoré sú 5-7 cm dlhé. D'arbol rastlinné odrody Capsicum annuum sú tiež známe ako Rat's tail (potkaní chvost) alebo Bird's beak (vtáčí zobák). Pálivosť týchto papričiek dosahuje 17 000 - 30 000 Scoville jednotiek (SHU).
Screenshot_1.png

Aleppo granule 30g turecko.png

 Pálivosť: 2  Aleppo je vysoko žiaduce chilli, obľúbené pre svoju teplú, ovocnú chuť a mierne štipľavú chuť. Má ovocnú hrozienkovu chuť, takmer podobnú Ancho Chili. Vysušené Aleppo sa môže použiť ako náhrada za sladkú mletú papriku. Napríklad na pizzu a cestoviny, prípadne miešané vajíčka a omelety a dokonca aj do šalátov..
Screenshot_1.png

Chipotle granule 30g mexico.png

 Pálivosť: 2  Chipotle je sušená a 72 hodín údená paprička Jalapeno, ktorá sa používa predovšetkým v mexickej kuchyni a v kuchyniach, ale už sa stala veľkým hitom aj v slovenských domácnostiach. V ich chuti sa pálivosť pôvodných papričiek spája s údenou príchuťou dymu. Až donedávna sa údené papričky chipotle objavovali prevažne na trhoch v strednom a južnom Mexiku.
Screenshot_1.png

Red Jalapeno granule 30g mexico.png

 Pálivosť: 2  Papričky Jalapenos sú pôvodom z Mexika. Svoje meno majú podľa hlavného mesta mexického štátu Veracruz Jalapa (španielsky), ale pôvod slova je z aztéckeho Xalapa. Jedná sa pravdepodobne o najpopulárnejší papričku na americkom kontinente. Celkovo sa jej ročne vypestuje viac ako 619.000 ton na celom svete. Jalapenos sú malé až stredne veľké chilli papričky známe svojou výbornou pálivou chuťou..
Screenshot_1.png

Aji Amarillo prášok 10g peru.png

 Pálivosť: 2  Sú vhodné pre chili začiatočníkov. Sušené plody Aji Amarillo sú známe ako Aji Mirasol. Chilli plody zrejú do tmavo žltej až oranžovej farby. Dosahujú dĺžku si asi 10 cm a hrúbku 4 cm. Majú miernu ostrosť a aromatickú ovocnú chuť. Čerstvé sa používajú na ovocné salsy a omáčky a tradične sa používajú pre juhoamerické rybie špeciality Ceviche. Aji Amarillo sa používa v Južnej Amerike do takmer každého jedla. Je to jedna z najpopulárnejších odrôd..
Prečo nakupovať u e-shop-the-chillidoctor-logo-1483997002.
Naša značka je medzinárodná a ročne predávame tony tých najlepších chilli papričiek priamo z krajín pôvodu do rôznych európskych krajín.
5 dôvodov prečo kúpiť naše chilli:
ok.png
Garancia kvality Všetky naše produkty majú listy o pôvode a kvalita je pravidelne kontrolovaná úradmi.
ok.png
Priamo z krajín pôvodu Chilli papričky dovážame z krajín, kde je viac slnka, vhodnejšia pôda a kde majú svoju tradíciu.
ok.png
Jedna odroda V našich produktoch sa nemôže stať, že kúpite mix odrôd. Jedna odroda, jedna chuť.
ok.png
Široký výber V našej ponuke nájdete viac ako 25 odrôd. Ochutnajte aj ostatné indické a mexické odrody.
ok.png
Kamenná predajňa Nie sme len eshop. Ak ste v Bratislave, príďte sa k nám pozrieť, porozprávať a ochutnať.
Hodnotenie 
2017-11-11

Perfektný balík!

Ako milovník stipľavého gulášu som nadšený s tohto balíka! Popis nesklamal a všetky výrobky sú tam a sú veľmi chutné! Diky ešte raz a palec hore za rýchle dodanie!

Hodnotenie 
2017-02-27

Ok

Perfektný darček za pár eur

Hodnotenie 
2017-01-14

Spokojnosť

Rychle dorucenie, pekne balenie a vyborne chilli!! Odporucam.

Napíš nám svoj názor na produkt!

Napísať recenziu

CHILLI BALÍČEK Dobrý guláš

CHILLI BALÍČEK Dobrý guláš

Výber z najpálivejšich chilli produktov z nášho eshopu. Obsahuje najštipľavejšie chilli na svete!  Tento balíček je určený pre skúsených jedákov chilli papričiek.

Path: > CHILLI BALÍČEK Dobrý guláš