CHILLI BALÍČEK Dámska jazda

Milé dámy, keďže aj medzi Vami sú tie, ktoré milujete štipľavé, ale ste nerozhodné, máme pre Vás namiešaný balíček výborných pochúťok od menej štipľavých až po viac štipľavé. 

Veríme, že každá si nájdete to svoje v balíčku.

More details

Momentálne vypredané

11,74 € s DPH

-1,30 €

13,04 € s DPH

  • Bežné balenie
  • Darčekové balenie

"No a čo, že sa mi všetci čudujú, že si do praženice dávam Habanero. Ja to tak mám rada :-)"


Meter stiplavosti

CHILLI BALÍČEK: Dámska jazda

Ženy sa zvyknú nazývať ako nežné pohlavie. A k tomu moc štipľavé chilli nejde. Ale my vieme, že sú baby čo to majú radi štipľavé! Preto sme Vám pripravili balíček Dámska Jazda, kde síce nenájdete žiadne "smrťáky", ale určite si pochutnáte. Veď Váš balíček môže byť vždy niekde v skrini po ruke.:


Screenshot_1.png

Habanero celé sušené 10g mexico.png

 Pálivosť: 4  Habanero paprička je odroda Capsicum chinense. Jej názov je odvodený zo španielskeho pomenovania Havany a jednou z viacerých pálivejších papričiek. Nezrelé Habanera sú zelené, ale v priebehu dozrievania menia svoju farbu. Môžeme vidieť Habanera oranžové a červené, ale aj biele, hnedé a ružové. Habanero dosahuje pálivosť 200 000-300 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Pôvod papričiek je pravdepodobne na Kube, odkiaľ sa paprička dostala na Yucatán (Mexico), kde sa jej dnes ročne zožne približne 1500 ton. Pestuje sa tiež v Belize, Kostarike a v niektorých štátoch USA (Texas, Idaho a Kalifornia).
Screenshot_1.png

"S17" Teja red chilli celé sušené 30g india.png

 Pálivosť: 3  S17 Teja chilli má ostrú pikantnú chuť a patrí medzi pálivejšie chilli. Obsahuje 50 000 - 100 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Pochádza z oblasti Guntur v Indii. Tvar je dlhý tenký s hrubou, lesklo červenou šupkou. Vzhľadovo je toto chilli chudé a veľmi dlhé, okolo 5-12 cm. S17 Teja je veľmi ekonomicky výhodné pálivé chilli. Patrí medzi rastlinou odrodu Capsicum annuum. Je často používaná práve v Indii, ako súčasť karí, ako je napr. Chilli Masala. Teja chilli má ostrú, pikantnú chuť.
Screenshot_1.png

D'Arbol celé sušené 30g mexico.png

 Pálivosť: 2  D'arbol sú malé silné mexickej papričky, ktorú sú 5-7 cm dlhé. D'arbol rastlinné odrody Capsicum annuum sú tiež známe ako Rat's tail (potkaní chvost) alebo Bird's beak (vtáčí zobák). Pálivosť týchto papričiek dosahuje 17 000 - 30 000 Scoville jednotiek (SHU).
Screenshot_1.png

Green Tabasco mash bez semiačok 200ml peru.png

 Pálivosť: 2  Paprička Tabasco je odroda Capsicum frutescens. Najznámejšia je svojím využitím v omáčke Tabasco. Rastlinka Tabasca má typický kríčkovitá rast. Kužeľovité plody sú okolo 4 cm dlhé, spočiatku bledo žlto-zelenej farby, ktorá sa mení na žltú a oranžovú, pričom plne zrelá je žiarivo červená. Tabasco má od 30 000 do 50 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Bola pomenovaná podľa jedného z mexických štátov Tabasco.
Screenshot_1.png

Green Jalapeno granule 30g mexico.png

 Pálivosť: 1  Jedná sa pravdepodobne o najpopulárnejší papričku na americkom kontinente. Celkovo sa jej ročne vypestuje viac ako 619.000 ton na celom svete. Jalapenos sú malé až stredne veľké chilli papričky známe svojou výbornou pálivou chuťou. V porovnaní s ostatnými papričkami sú mierne pálivé. Údená a vysušená paprička Jalapeno je známa ako Chipotle. Na Chipotle sa spracováva približne 20% celkovej produkcie Jalapenos.
Screenshot_1.png

Pasilla prášok 10g mexico.png

 Pálivosť: 1  Pasilla Chili pochádza z Mexika, kde jej názov znamená "Hrozienka" a je dôležitou súčasťou miestnej kuchyne. Pasilla narastá do výšky 1 meter a je veľmi produktívna. Plody majú dĺžku približne 12-15 cm, sú pomerne ploché a zrelé majú farbu od tmavozelenej až po tmavohnedé ako hrozienka. Chuťou pripomínajú vône bobúľ a bylín. V mexickej kuchyni sú struky sušené vcelku alebo spracované do populárneho Sauce Mole Poblano.(SHU).
Prečo nakupovať u e-shop-the-chillidoctor-logo-1483997002.
Naša značka je medzinárodná a ročne predávame tony tých najlepších chilli papričiek priamo z krajín pôvodu do rôznych európskych krajín.
5 dôvodov prečo kúpiť naše chilli:
ok.png
Garancia kvality Všetky naše produkty majú listy o pôvode a kvalita je pravidelne kontrolovaná úradmi.
ok.png
Priamo z krajín pôvodu Chilli papričky dovážame z krajín, kde je viac slnka, vhodnejšia pôda a kde majú svoju tradíciu.
ok.png
Jedna odroda V našich produktoch sa nemôže stať, že kúpite mix odrôd. Jedna odroda, jedna chuť.
ok.png
Široký výber V našej ponuke nájdete viac ako 25 odrôd. Ochutnajte aj ostatné indické a mexické odrody.
ok.png
Kamenná predajňa Nie sme len eshop. Ak ste v Bratislave, príďte sa k nám pozrieť, porozprávať a ochutnať.
Hodnotenie 
2017-05-11

Darček pre frajerku :)

Kúpil som tento chilli baliček pre frajerku a zožal veľký úspech. Ešte ste mi aj ušetrili aj trápenie pekným darčekovým balením! Super prístup, super dodanie a chutné chilli!

Hodnotenie 
2017-02-08

:-)

Kúpili sme si to s babami do kancelárie a rozdelili. Tak sa po tom zaprášilo, že sme doobjednávali ďaľšie 2 :D

  • Pre 1 z 1 ľudí bola táto recenzia užitočná.

Napíš nám svoj názor na produkt!

Napísať recenziu

CHILLI BALÍČEK Dámska jazda

CHILLI BALÍČEK Dámska jazda

Milé dámy, keďže aj medzi Vami sú tie, ktoré milujete štipľavé, ale ste nerozhodné, máme pre Vás namiešaný balíček výborných pochúťok od menej štipľavých až po viac štipľavé. 

Veríme, že každá si nájdete to svoje v balíčku.

Path: > CHILLI BALÍČEK Dámska jazda