CHILLI BALÍČEK India

Chilli balíček India Vám prináša štyri rôzne odrody štipľavých papričiek priamo z indických fariem. Vďaka tomuto balíčku si doma vyčarujete neodolateľné jedlá ako keby ste varili priamo v Indii. 

More details

Momentálne vypredané

7,66 € s DPH

-1,30 €

8,96 € s DPH

  • Bežné balenie
  • Darčekové balenie

"Ak poznáte jedlá ako Dal makhani, Pani puri a Jeera Aloo, ste tu správne!"


Meter stiplavosti

CHILLI BALÍČEK: India

Indická kuchyňa patrí k tým najpopulárnejším na svete. Kto s ňou už má skúsenosti, vie, že základ býva veľmi často práve pikantný. V tomto balíčku nájdete klasické indické chilli odrody, ktoré Vám samozrejme dovážame priamo z Indie. Okrem týchto máme aj mnoho ďaľších. Pozrite si celú našu ponuku.:


Screenshot_1.png

Naga Jolokia vločky 10g india.png

 Pálivosť: 5  Naga jolokia je chilli paprička dosahujúca pálivosť až 1 041 427 SHU. Do roku 2007 bola označená za najštipľavejšiu papričku v Guinnessovej knihe rekordov s pálivosťou 1 001 304 SHU. Jedná sa o medzidruhového kríženca z Bangladéša a severovýchodnej Indie. Skrížením papričiek druhu chinense a frutescens. Možno ju tiež nájsť na Srí Lanke, kde je známa ako Nai Mirris (Cobra chilli).
Screenshot_1.png

"S17" Teja red chilli celé sušené 30g india.png

 Pálivosť: 3  S17 Teja chilli má ostrú pikantnú chuť a patrí medzi pálivejšie chilli. Obsahuje 50 000 - 100 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Pochádza z oblasti Guntur v Indii. Tvar je dlhý tenký s hrubou, lesklo červenou šupkou. Vzhľadovo je toto chilli chudé a veľmi dlhé, okolo 5-12 cm. S17 Teja je veľmi ekonomicky výhodné pálivé chilli. Patrí medzi rastlinou odrodu Capsicum annuum. Je často používaná práve v Indii, ako súčasť karí, ako je napr. Chilli Masala. Teja chilli má ostrú, pikantnú chuť.
Screenshot_1.png

Byadagi celé sušené 30 india.png

 Pálivosť: 2  Byadagi chilli je odrody Capsicum annuum a je najznámejší druh chilli pestovaný v Indickej provincii Karnataka v Južnej Indii. Je pomenovaný po meste Byadgi. Byadagi chilli je druhé najpredávanejšie chilli v celej Indii. Má tmavo červenú farbu a má menšiu pálivosť. Obsahuje 10 000 - 23 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). V južnej Indii sa pridáva do veľkého množstva jedál. Byadagi chilli sa dostalo do databázy chilli papričiek vo februári 2011.
Screenshot_1.png

Kasmiri prášok 30g india.png

 Pálivosť: 1  Kashmiri chilli papričky sú druh Capsicum annuum a pestujú sa v regióne Kašmír indického subkontinentu, ktorý prepožičiava bohatú chuť a žiarivé farby. Je veľmi populárny v príprave Tandoori jedál, používa sa k príprave masaly, karí a ďalších indických pokrmov. Vhodné tiež do akejkoľvek omáčky. Chuť je veľmi výrazná a silná, ostrosťou naozaj pre každého. Stupeň pálivosti je veľmi nízky, cca 10 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU).
Prečo nakupovať u e-shop-the-chillidoctor-logo-1483997002.
Naša značka je medzinárodná a ročne predávame tony tých najlepších chilli papričiek priamo z krajín pôvodu do rôznych európskych krajín.
5 dôvodov prečo kúpiť naše chilli:
ok.png
Garancia kvality Všetky naše produkty majú listy o pôvode a kvalita je pravidelne kontrolovaná úradmi.
ok.png
Priamo z krajín pôvodu Chilli papričky dovážame z krajín, kde je viac slnka, vhodnejšia pôda a kde majú svoju tradíciu.
ok.png
Jedna odroda V našich produktoch sa nemôže stať, že kúpite mix odrôd. Jedna odroda, jedna chuť.
ok.png
Široký výber V našej ponuke nájdete viac ako 25 odrôd. Ochutnajte aj ostatné indické a mexické odrody.
ok.png
Kamenná predajňa Nie sme len eshop. Ak ste v Bratislave, príďte sa k nám pozrieť, porozprávať a ochutnať.
Hodnotenie 
2017-02-28

Objednané :)

Balík objednaný a už sa naňho veľmi teším! Hlavne na tú Nagu som zvedavá, že čo na ňu povie priateľ :)

  • Pre 1 z 1 ľudí bola táto recenzia užitočná.

Napíš nám svoj názor na produkt!

Napísať recenziu

CHILLI BALÍČEK India

CHILLI BALÍČEK India

Chilli balíček India Vám prináša štyri rôzne odrody štipľavých papričiek priamo z indických fariem. Vďaka tomuto balíčku si doma vyčarujete neodolateľné jedlá ako keby ste varili priamo v Indii. 

Path: > CHILLI BALÍČEK India