CHILLI BALÍČEK Mexico

Preneste sa do Mexica vďaka Chilli baličku Mexico. Táto krajina je známa nielen býčími zápasmi, piňadou a nekončiacimi fiestami, ale aj výborným jedlom. Mexická kuchyňa je známa rôznorodými chuťami, farebnosťou jedál a množstvom korenia a chilli. A práve to najlepšie chilli priamo z Mexica sme pre Vás pripravili v tomto balíčku. 

More details

Momentálne vypredané

9,44 € s DPH

-1,50 €

10,94 € s DPH

  • Bežné balenie
  • Darčekové balenie

"Donald Trump chce postaviť múr na celej hranici. Rozmýšla aj nad tým o čo príde?"


Meter stiplavosti

CHILLI BALÍČEK: Mexico

Mexický balíček je náš výber toho čo Vám môžeme z tejto krásnej juhoamerickej krajiny odporučiť. Nájdete tu klasické Habanero, údené Chipotle, ale aj menej známe odrody, ktoré sú pre tento kúsok zeme charakteristické.:


Screenshot_1.png

New Mexican celé sušené 10g mexico.png

 Pálivosť: 1  Paprička Anaheim je odroda Capsicum annuum, ktorá je iba mierne pálivá. Je známa aj pod názvom New Mexican alebo Tex-Mex. Meno Anaheim je odvodené od oblasti Anaheim v Kalifornii, kam jej objaviteľ farmár Emilio Ortega okolo roku 1900 priviezol jej semienka. Hovorí sa jej tiež Kalifornské chilli alebo Magdalena, niekedy tiež pre jej Novomexický pôvod Novomexická paprika. Veľkosť papričky je približne 15 cm a pálivosť je naozaj mierna
Screenshot_1.png

Údené Tex-Mex granule 50g mexico.png

 Pálivosť: 1  Paprička Tex-Mex (New Mexican Anaheim) je odroda Capsicum annuum, ktorá je iba mierne pálivá. Je známa aj pod názvom New Mexican alebo Tex-Mex. Meno Anaheim je odvodené od oblasti Anaheim v Kalifornii, kam jej objaviteľ farmár Emilio Ortega okolo roku 1900 priviezol jej semienka. Hovorí sa jej tiež kalifornskej chilli alebo Magdalena, niekedy tiež pre jej novomexický pôvod novomexická paprika. Veľkosť papričky je približne 15 cm a pálivosť je naozaj mierna. Môže byť súčasťou vegetariánskych jedál, ako dusená zelenina k mäsu, najmä v mexickej kuchyni.
Screenshot_1.png

Mulato vločky 30g mexico.png

 Pálivosť: 1  Mexické Mulato odroda Capsicum annuum sú sušené Poblano chilli a sú súčasťou Trinity "svätej trojice" spolu so sušenými Ancho a Pasillo. Toto chilli je mierne štipľavé, obsahuje 2 500 - 8 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Vysušené Mulato papričky sú ploché a vráskavej, tmavo hnedej až čiernej farby. Priemerná dĺžka je okolo 5 cm a plody majú sladšiu chuť čokolády a sladkého drievka.
Screenshot_1.png

D´Arbol celé sušené 30g mexico.png

 Pálivosť: 2  D'arbol sú malé silné mexickej papričky, ktorú sú 5-7 cm dlhé. D'arbol rastlinné odrody Capsicum annuum sú tiež známe ako Rat's tail (potkaní chvost) alebo Bird's beak (vtáčí zobák). Pálivosť týchto papričiek dosahuje 17 000 - 30 000 Scoville jednotiek (SHU).
Screenshot_1.png

Chipotle prášok 10g mexico.png

 Pálivosť: 2  Chipotle je výraz pochádzajúci z jazyka nahuatl a znamená údená chilli paprička. Sušená a údená paprička Jalapeno, ktorá sa používa predovšetkým v mexickej kuchyni a v kuchyniach, ktoré s ňou sú inšpirované, ako je napríklad Tex-Mex. V ich chuti sa pálivosť pôvodných papričiek spája s údenou príchuťou dymu. Až donedávna sa údené papričky chipotle objavovali prevažne na trhoch v strednom a južnom Mexiku. S tým, ako rástla ich popularita v zahraničí, najmä v USA a v Kanade, začala sa výroba a spracovanie papričiek Jalapeno rozširovať aj do severných oblastí Mexika, aby mohol byť lepšie zásobovaný juhozápad Spojených štátov. Pálivosťou je porovnateľná s francúzskou papričkou Espelette, mexickú Guajillo, maďarskú feferónkou alebo s omáčkou Tabasco.
Screenshot_1.png

Habanero prášok 10g mexico.png

 Pálivosť: 4  Habanero paprička je odroda Capsicum chinense. Jej názov je odvodený zo španielskeho pomenovania Havany a jednou z viacerých pálivejších papričiek. Nezrelé Habanera sú zelené, ale v priebehu dozrievania mení svoju farbu. Môžeme vidieť Habanera oranžové a červené, ale aj biele, hnedé a ružové. Habanero dosahuje pálivosť 200 000-300 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Pôvod papričiek je pravdepodobne na Kube, odkiaľ sa paprička dostala na Yucatán (Mexico), kde sa jej dnes ročne zožne približne 1500 ton. Pestuje sa tiež v Belize, Kostarike a v niektorých štátoch USA (Texas, Idaho a Kalifornia). Pálivosť papričky a jej delikátna chuť z nej robí veľmi žiadanu a populárnu prísadu do omáčok a jedál.
Prečo nakupovať u e-shop-the-chillidoctor-logo-1483997002.
Naša značka je medzinárodná a ročne predávame tony tých najlepších chilli papričiek priamo z krajín pôvodu do rôznych európskych krajín.
5 dôvodov prečo kúpiť naše chilli:
ok.png
Garancia kvality Všetky naše produkty majú listy o pôvode a kvalita je pravidelne kontrolovaná úradmi.
ok.png
Priamo z krajín pôvodu Chilli papričky dovážame z krajín, kde je viac slnka, vhodnejšia pôda a kde majú svoju tradíciu.
ok.png
Jedna odroda V našich produktoch sa nemôže stať, že kúpite mix odrôd. Jedna odroda, jedna chuť.
ok.png
Široký výber V našej ponuke nájdete viac ako 25 odrôd. Ochutnajte aj ostatné indické a mexické odrody.
ok.png
Kamenná predajňa Nie sme len eshop. Ak ste v Bratislave, príďte sa k nám pozrieť, porozprávať a ochutnať.
Hodnotenie 
2017-05-05

vianoce

Kupil som to na vianoce a doteraz to pouzivame. Nasa nedelna polievka sa bez toho nezaobide!

Hodnotenie 
2017-04-25

Pre kolegu z Mexica

Mám nového kolegu z Mexica a chcel som ho potešiť niečim z domoviny! toto bol perfektný darček a veľmi sa potešil, možno som aj dojal :D Diky za original napad!

Hodnotenie 
2017-02-08

ok

Bol som minulý rok v Colime a bola to paráda. Doteraz na to jedlo spomínam. Inak nečakal som, že niekde na SVK kúpim tak dobré Habanero.

  • Pre 1 z 1 ľudí bola táto recenzia užitočná.

Napíš nám svoj názor na produkt!

Napísať recenziu

CHILLI BALÍČEK Mexico

CHILLI BALÍČEK Mexico

Preneste sa do Mexica vďaka Chilli baličku Mexico. Táto krajina je známa nielen býčími zápasmi, piňadou a nekončiacimi fiestami, ale aj výborným jedlom. Mexická kuchyňa je známa rôznorodými chuťami, farebnosťou jedál a množstvom korenia a chilli. A práve to najlepšie chilli priamo z Mexica sme pre Vás pripravili v tomto balíčku. 

Path: > CHILLI BALÍČEK Mexico