CHILLI BALÍČEK Klasik

Chilli balíček Klasik je pre tých, ktorý milujú klasické jedlá, klasické a overené chilli. V tomto balíčku nájdete klasické odrody vhodné do každého receptu, do každého varenia. Proste klasika :-)

More details

Momentálne vypredané

24,60 € s DPH

-20%

30,76 € s DPH

"Ak milujete vynovovať klasickú kuchyňu s príchuťou exotického chilli ste na správnom mieste"


cesta logo

Chilli balíček KLASIK


Nie každý rád experimentuje a spoznáva nové veci. My to vieme, preto máme balíček aj pre Vás. Tu sú tie klasické odrody, ktoré sa hodia do všetkého a viete čo od nich môžete čakať. Taký konzervatívny výber, ktorý neprekvapí, ale ani nesklame.   

Screenshot_1.png

Trinidad Scorpion Moruga prášok 10g peru.png

 Pálivosť: 5+  Trinidad Scorpion Moruga je chilli paprička pochádzajúca z oblasti Moruga na ostrove Trinidad, druhu Capsicum chinense. Chile Pepper Inštitút ju vyhlásil za najštipľavejšiu papričku na svete 13. Februára 2012 na novomexickej štátnej univerzite v Las Cruces. Avšak Guinessova kniha rekordov papričku Trinidad Moruga Scorpion za najštipľavejšiu papričku na svete nepotvrdila.
Screenshot_1.png

Habanero celé sušené 10g mexico.png

 Pálivosť: 4  Habanero paprička je odroda Capsicum chinense. Jej názov je odvodený zo španielskeho pomenovania Havany a jednou z viacerých pálivejších papričiek. Nezrelé Habanera sú zelené, ale v priebehu dozrievania mení svoju farbu. Môžeme vidieť Habanera oranžové a červené, ale aj biele, hnedé a ružové. Habanero dosahuje pálivosť 200 000-300 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Pôvod papričiek je pravdepodobne na Kube, odkiaľ sa paprička dostala na Yucatán (Mexico), kde sa jej dnes ročne zožne približne 1500 ton. Pestuje sa tiež v Belize, Kostarike a v niektorých štátoch USA (Texas, Idaho a Kalifornia). Pálivosť papričky a jej delikátna chuť z nej robí veľmi žiadanu a populárnu prísadu do omáčok a jedál.
Screenshot_1.png

Pequin celé sušené 20g mexico.png

 Pálivosť: 3  Táto odroda pochádza zo Strednej Ameriky (Mexiko) a niekedy sa nazýva "Bird Pepper", pretože táto odroda je veľkou pochúťkou pre tamojšie vtáky. Pequin je veľmi produktívna odroda, ktorá dokáže vyprodukovať až 100 - 200 chilli papričiek na rastline. Plody Pequin chilli majú tenkú kožu a sladkú, niekedy slabo citrónovú príchuť papriky s intenzívnou ostrosťou. Tenká koža im umožňuje vyschnúť aj na vzduchu. Tradične sa Pequin používa čerstvý alebo sušený na dusenie, do sáls a omáčok. Malé struky sú tiež vhodné na vkladanie do octu alebo oleja.
Screenshot_1.png

Birds Eye chilli prášok 10g malawi.png

 Pálivosť: 3  Birds eye sú chilli papričky odrody Capsicum frutescens. Chilli papričky sú veľmi ostré, veľké asi 1-2 cm, plody sú svetlo červené a pálivosť je 50 000 - 100 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Pôvod týchto papričiek je v okolí Kambodži, Laose, na Filipínach a Singapure. Pre svoju pálivosť si vyslúžila tiež prezývku "africký diabol". Papričky sú vhodné ako v surovom, tak v sušenom stave ako korenie na dochucovanie pikantných pokrmov, zvlášť marinád, omáčok či gulášov.
Screenshot_1.png

"S4" chilli celé sušené 30g india.png

 Pálivosť: 2  S4 chilli známa tiež ako Guntur Sannam alebo indické Cayenne chilli. Táto odroda Capsicum annuum, pôvodom z Indie z oblasti Guntur patrí medzi mierne pálivé chilli. Obsahuje 30 000 - 50 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Tvar je dlhý tenký s hrubou, lesklo červenou šupkou. Je často používaná práve v Indii, ako súčasť karí, ako je napr. Chilli Masala. Teja chilli má ostrú, pikantnú chuť.
Screenshot_1.png

Green Jalapeno granule 30g mexico.png

 Pálivosť: 2 Papričky Jalapenos sú pôvodom z Mexika. Svoje meno majú podľa hlavného mesta mexického štátu Veracruz Jalapa (španielsky), ale pôvod slova je z aztéckeho Xalapa. Jedná sa pravdepodobne o najpopulárnejšiu papričku na americkom kontinente. Celkovo sa jej ročne vypestuje viac ako 619.000 ton na celom svete. Jalapenos sú malé až stredne veľké chilli papričky známe svojou výbornou pálivou chuťou. V porovnaní s ostatnými papričkami sú mierne pálivé. Údená a vysušená paprička Jalapeno je známa ako Chipotle. Na Chipotle sa spracováva približne 20% celkovej produkcie Jalapenos. Jalapenos sa tiež nakladajú do slanokyselého nálevu a konzervujú sa.
Screenshot_1.png

Red Cayenne mash so semiačkami 200ml peru.png

 Pálivosť: 2  Chilli papričky Red Cayenne, známe tiež ako kajenské korenie sú rodu capsicum annuum, do ktorého patria napríklad aj papričky Jalapeno. Viete že? Chilli paprička nesie názov po meste Cayenne vo Francúzskej Guyane.
Screenshot_1.png

Red Tabasco mash so semiačkami 200ml usa.png

 Pálivosť: 2 Paprička Tabasco je odroda Capsicum frutescens. Najznámejšia je svojím využitím v omáčke Tabasco. Rastlinka Tabasca má typický kríčkovitá rast. Kužeľovité plody sú okolo 4 cm dlhé, spočiatku bledo žlto-zelenej farby, ktorá sa mení na žltú a oranžovú, pričom plne zrelá je žiarivo červená. Tabasco má od 30 000 do 50 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Bola pomenovaná podľa jedného z mexických štátov Tabasco.
Screenshot_1.png

Chipotle granule 30g mexico.png

 Pálivosť: 2  Chipotle alebo tiež chilpotle je výraz pochádzajúci z jazyka nahuatl a znamená údená chilli paprička. Sušená a 72 hodín údená paprička Jalapeno, ktorá sa používa predovšetkým v mexickej kuchyni a v kuchyniach, ktoré s ňou sú inšpirované, ako je napríklad Tex-Mex. V ich chuti sa pálivosť pôvodných papričiek spája s údenou príchuťou dymu. Až donedávna sa údené papričky chipotle objavovali prevažne na trhoch v strednom a južnom Mexiku. S tým, ako rástla ich popularita v zahraničí, najmä v USA a v Kanade, začala sa výroba a spracovanie papričiek Jalapeno rozširovať aj do severných oblastí Mexika, aby mohol byť lepšie zásobovaný juhozápad Spojených štátov.
Screenshot_1.png

Red Jalapeno vločky 30g mexico.png

 Pálivosť: 2  Papričky Jalapenos sú pôvodom z Mexika. Svoje meno majú podľa hlavného mesta mexického štátu Veracruz Jalapa (španielsky), ale pôvod slova je z aztéckeho Xalapa. Jedná sa pravdepodobne o najpopulárnejšiu papričku na americkom kontinente. Celkovo sa jej ročne vypestuje viac ako 619.000 ton na celom svete. Jalapenos sú malé až stredne veľké chilli papričky známe svojou výbornou pálivou chuťou. V porovnaní s ostatnými papričkami sú mierne pálivé. Údená a vysušená paprička Jalapeno je známa ako Chipotle. Na Chipotle sa spracováva približne 20% celkovej produkcie Jalapenos. Jalapenos sa tiež nakladajú do slanokyselého nálevu a konzervujú sa.
Screenshot_1.png

Guajillo chilli celé sušené 30g mexico.png

 Pálivosť: 1  Guajillo chilli papričky sú z druhu Capsicum Annuum. Ich tradícia je v Mexicu. Guajillo sú jedny z najpoužívanejších chilli papričiek v Mexickej kuchyni. Pálivosť je mierna 2 500 - 5 000 SHU. Používajú se prevažne na výrobu salsy a tamale..
Screenshot_1.png

Ancho chilli prášok 10g mexico.png

 Pálivosť: 1 Ako Ancho sa nazývajú sušené chilli papričky Poblano, ktoré majú ovocno-sladkú chuť, s príchuťou sliviek a hrozienok. Poblano je odroda Capsicum annuum a patrí medzi najmenej pálivú odrodu. V priemere obsahuje okolo 2 500 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU) a ich domovom je Mexiko. Dorastá do veľkosti okolo 10 cm, jej tvar je zaoblený. Nezrelé plody sú tmavo zelené až mierne fialovej farby, v období dozrievania sú takmer čierne. Papričky sa používajú k príprave studených i teplých omáčok. Pri ich rozdrobovaní je cítiť jemná pálivosť.
Screenshot_1.png

New Mexican (Anaheim) celé sušené 30g mexico.png

 Pálivosť: 1  Paprička Anaheim je odroda Capsicum annuum, ktorá je iba mierne pálivá. Je známa aj pod názvom New Mexican alebo Tex-Mex. Meno Anaheim je odvodené od oblasti Anaheim v Kalifornii, kam jej objaviteľ farmár Emilio Ortega okolo roku 1900 priviezol jej semienka. Hovorí sa jej tiež Kalifornské chilli alebo Magdalena, niekedy tiež pre jej novomexický pôvod - Novomexická paprika. Veľkosť papričky je približne 15 cm a pálivosť je naozaj mierna. Môže byť súčasťou vegetariánskych jedál, ako dusená zelenina k mäsu, najmä v mexickej kuchyni.
Prečo nakupovať u e-shop-the-chillidoctor-logo-1483997002.
Naša značka je medzinárodná a ročne predávame tony tých najlepších chilli papričiek priamo z krajín pôvodu do rôznych európskych krajín.
5 dôvodov prečo kúpiť naše chilli:
ok.png
Garancia kvality Všetky naše produkty majú listy o pôvode a kvalita je pravidelne kontrolovaná úradmi.
ok.png
Priamo z krajín pôvodu Chilli papričky dovážame z krajín, kde je viac slnka, vhodnejšia pôda a kde majú svoju tradíciu.
ok.png
Jedna odroda V našich produktoch sa nemôže stať, že kúpite mix odrôd. Jedna odroda, jedna chuť.
ok.png
Široký výber V našej ponuke nájdete viac ako 25 odrôd. Ochutnajte aj ostatné indické a mexické odrody.
ok.png
Kamenná predajňa Nie sme len eshop. Ak ste v Bratislave, príďte sa k nám pozrieť, porozprávať a ochutnať.
Hodnotenie 
2018-03-20

Narodeninový darček

Dostal som to ako darček na narodeniny a veľmi ma to potešilo, balík je naozaj bohatý na papričky a je z čoho vyberať a experimentovať. Aj rodine sa z toho ušlo.

Hodnotenie 
2017-11-09

Super darček pre otca

Práve mi prišiel tento darček a je naozaj krásne zabalený :D ušetrilo mi to kopu času a starostí! Konečne niečo pre môjho neustále nespokojného otca! Ste super

Hodnotenie 
2017-05-09

Som klasik

A preto som sa rozhodol skúsiť balik, ktorý tiež o sebe tvrdí že je klasik a musím povedať že nesklamal. Našiel som v ňom presne chute ktoré mám rád! A ešte k tomu som to mal rýchlo dodane aj s malým darčekom! Super len tak ďalej!

Napíš nám svoj názor na produkt!

Napísať recenziu

CHILLI BALÍČEK Klasik

CHILLI BALÍČEK Klasik

Chilli balíček Klasik je pre tých, ktorý milujú klasické jedlá, klasické a overené chilli. V tomto balíčku nájdete klasické odrody vhodné do každého receptu, do každého varenia. Proste klasika :-)

Path: > CHILLI BALÍČEK Klasik