CHILLI BALÍČEK: Wilbur Scoville

Pripomeňte si spolu s nami 75. výročie úmrtia otca merania štipľavosti papričiek. Práve tento chemik nám priniesol svoju stupnicu, ktorú takmer dennodenne používame.

More details

Momentálne vypredané

34,99 € s DPH

-13,64 €

48,63 € s DPH

"Mimoriadnym balíčkom 17 odrôd, vzdávame hold človeku, ktorý spravil v chilli papričkách poriadok"


Meter stiplavosti

CHILLI BALÍČEK: Wilbur Scoville

Chemik Wilbur Lincoln Scoville je otcom merania stupnice pálivosti papričiek. Pôvodný organoleptický test, vďaka ktorému sa začala určovať pálivosť papričiek pozostával z 5 ľudí, ktorý ochutnávali roztok vody, cukru a konkrétnej odrody chilli papričky. Tento roztok sa riedil a riedil až kým sa všetci piati nezhodli, že už necítia žiadnu štipľavosť. A práve tento pomer riedenia začal udávať Scovilleho jednotky. Práve 10. marca si pripomíname 75. rokov od úmrtia tohto človeka, ktorý dal svetu pravidlá do sveta chilli.


Screenshot_1.png

Carolina Reaper celé sušené 10g taiwan.png  

 Pálivosť: 5+  Carolina Reaper je hybridná čili paprička druhu Capsicum chinense, ktorú v roku 2012 vypestoval Ed Currie v meste Rock Hill v južnej Karolíne pod pôvodným označením HP22B. Tento hybrid vznikol krížením papričiek Bhut Jolokia a červeného Habanera. Okrem extrémnej pálivosti má Carolina Reaper sladkú ovocnú chuť s tónmi čokolády a škorice. The ChilliDoctor kupuje svoju Carolina Reaper z Taiwanu, kde je pre nás pestovaná a spracovaná.
Screenshot_1.png

Trinidad Scorpion Moruga prášok 10g taiwan.png

 Pálivosť: 5+  Trinidad Scorpion Moruga je chilli paprička pochádzajúca z oblasti Moruga na ostrove Trinidad, druhu Capsicum chinense. Chile Pepper Inštitút ju vyhlásil za najštipľavejšiu papričku na svete 13. Februára 2012 na novomexickej štátnej univerzite v Las Cruces. Avšak Guinessova kniha rekordov papričku Trinidad Moruga Scorpion za najštipľavejšiu papričku na svete nepotvrdila.
Screenshot_1.png

Naga Bhut Jolokia mash so semienkami 100ml taiwan.png

 Pálivosť: 5+  Naga Jolokia je chilli paprička dosahujúca pálivosť až 1 041 427 SHU. Do roku 2007 bola označená za najštipľavejšiu papričku v Guinnessovej knihe rekordov s pálivosťou 1 001 304 SHU. Jedná sa o medzidruhového kríženca z Bangladéša a severovýchodnej Indie. Skrížením papričiek druhu chinense a frutescens. Možno ju tiež nájsť na Srí Lanke, kde je známa ako Nai Mirris (Cobra chilli).
Screenshot_1.png

Red Habanero mash so semiačkami 200ml taiwan.png

 Pálivosť: 4  Paprička Habanero bola v roku 1999 zapísaná do Guinessovej knihy rekordov ako najštipľavejšia paprička sveta. Odvtedy pribudlo mnoho papričiek, ktoré sú niekoľko násobne pálivejšie ako Habanero. Napriek tomu patrí stále medzi najpálivejšie papričky sveta a vďaka dlhej histórii pozná jej ovocnú chuť aj menej znalý milovník štipľavého.
Screenshot_1.png

Scotch Bonnet mash so semiačkami 200ml usa.png

 Pálivosť: 4  Tento bratranec Habanera pochádza zo slnečného Karibiku. A podobne ako Habanero patrí medzi pálivé odrody. Toto chili má ľahko sladkastú chuť niečo ako paradajka s nádychom jabĺk a čerešní. Je výborný do pálivých omáčok, ako aj na marinádu k mäsu. 
Screenshot_1.png

Habanero celé sušené india.png

 Pálivosť: 4  Pálivosť papričky a jej delikátna chuť z nej robí veľmi žiadanú a populárnu prísadu do omáčok a jedál. Krížením červeného Habanera a papričky Bhut Jolokia vznikla v roku 2012 v Južnej Karolíne Carolina Reaper, v súčasnosti najštipľavejšia chilli paprička na svete.
Screenshot_1.png

Birds Eye celé sušené 10g india.png

 Pálivosť: 3  Birds Eye sú malé papričky známe aj pod menom Piri-Piri, ktoré majú svoj pôvod v slnečnom africkom Malawi. Svojou zaujímavou chuťou a ostrosťou prekvapia nejedného milovníka chilli. Práve ich jedinečná chuť je často prirovnávaná k thajskému chilli a svoje miesto si vďaka tomu získala v pikantnej ázijskej kuchyni.
Screenshot_1.png

"S17" Teja chilli prášok 30g india.png

 Pálivosť: 3   Pochádza z oblasti Guntur v Indii. Tvar je dlhý tenký s hrubou, lesklo červenou šupkou. Vzhľadovo je toto chilli chudé a veľmi dlhé, okolo 5-12 cm. Patrí medzi rastlinou odrodu Capsicum annuum. Je často používaná práve v Indii, ako súčasť karí, ako je napr. Chilli Masala. Teja chilli má ostrú, pikantnú chuť..
Screenshot_1.png

Green Tabasco mash bez semiačok 200ml india.png

 Pálivosť: 2  Tabasco je najznámejšia odroda využívaná práve v tekutej podobe. Tabasco papričky sú relatívne malé papričky s výraznou ostrou chuťou. Pôvodne táto paprička pochádza z Mexica, teraz sa však pestuje najviac v Louisiane v USA.
Screenshot_1.png

Chaotian Chilli vločky 50g india.png

 Pálivosť: 2  Odroda Red Chaotian pochádza z rodného mesta Sanying (chaotian) v Číne. Najpálivejšia paprička dosahuje až 30.000 SHU. Paprička má kužeľovitý tvar s veľmi jemnou šupkou a príjemnou ovocnou chuťou. Plody dosahujú veľkosť 3-6cm na dĺžku a 1-2cm v priemere v spodnej časti.
Screenshot_1.png

Prik Che Fah celé sušené 30g india.png

 Pálivosť: 2  Na trhoch nájdete červenú a zelenú Prik Chee Fah, ktorá sa zvyčajne predáva dohromady. Dorastá do dĺžky asi 6-12 cm. Sú z Thajska a sú pravidelne pestované na terasách po stranách kopcov alebo v ryžových poliach na konci ryžovej sezóny. Tieto sú skvelé pre thajské recepty, ako sú Curry pastes, thajské šaláty a jedlá z nudlí.
Screenshot_1.png

Red Jalapeno prášok 10g india.png

 Pálivosť: 2  Kto by nepoznal najobľúbenejšie chilli na celom svete. Nájdete ich ako nakladané papričky, upečené na pizzi, v hamburgeroch, v zapekané v bagetách alebo v chipsoch. Či už červené alebo zelené Jalapeno. Tieto krásky z Mexica sú skutočnou lahôdkou, ktoré má svoju pestrú kultúru v kuchyniach na celom svete.
Screenshot_1.png

Chipotle granule 30g india.png

 Pálivosť: 2  Chipotle, známe aj ako mexické špeciality sú údené zrelé papričky Jalapeno. Práve vďaka jemnej štipľavosti a neodolateľnej údenej chuti, ktoré Chipotle získa 72 hodinovým údeným, je veľmi obľúbenou súčasťou vegetarianských jedál, ako aj neoddeliteľnou súčasťou jedál ako chilli con carne.
Screenshot_1.png

Green Jalapeno mash so semiačkami 200ml india.png

 Pálivosť: 1 Kto by nepoznal najobľúbenejšie chilli na celom svete. Nájdete ich ako nakladané papričky, upečené na pizzi, v hamburgeroch, v zapekané v bagetách alebo v chipsoch. Či už červené alebo zelené Jalapeno. Tieto krásky z Mexica sú skutočnou lahôdkou, ktoré má svoju pestrú kultúru v kuchyniach na celom svete. 
Screenshot_1.png

Aji Yellow Amarillo prášok 10g india.png

 Pálivosť: 1  Sušené plody Aji Amarillo sú známe ako Aji Mirasol. Majú miernu ostrosť a aromatickú ovocnú chuť. Čerstvé sa používajú na ovocné salsy a omáčky a tradične sa používajú pre juhoamerické rybie špeciality Ceviche. Aji Amarillo sa používa v Južnej Amerike do takmer každého jedla. Je to jedna z najpopulárnejších odrôd.
Screenshot_1.png

New Mexican celé sušené 30g india.png

 Pálivosť: 1  Veľkosť papričky je približne 15 cm a pálivosť je naozaj mierna. Môže byť súčasťou vegetariánskych jedál, ako dusená zelenina k mäsu, najmä v mexickej kuchyn..
Screenshot_1.png

Mulato chilli vločky 30g india.png

 Pálivosť: 1  Mexické Mulato odroda Capsicum annuum sú sušené Poblano chilli a sú súčasťou Trinity "svätej trojice" spolu so sušenými Ancho a Pasillo. Toto chilli je mierne štipľavé, obsahuje 2 500 - 8 000 Scovilleho jednotiek pálivosti (SHU). Vysušené Mulato papričky sú ploché a vráskavej, tmavo hnedej až čiernej farby. Priemerná dĺžka je okolo 5 cm a plody majú sladšiu chuť čokolády a sladkého drievka.
Prečo nakupovať u e-shop-the-chillidoctor-logo-1483997002.
Naša značka je medzinárodná a ročne predávame tony tých najlepších chilli papričiek priamo z krajín pôvodu do rôznych európskych krajín.
5 dôvodov prečo kúpiť naše chilli:
ok.png
Garancia kvality Všetky naše produkty majú listy o pôvode a kvalita je pravidelne kontrolovaná úradmi.
ok.png
Priamo z krajín pôvodu Chilli papričky dovážame z krajín, kde je viac slnka, vhodnejšia pôda a kde majú svoju tradíciu.
ok.png
Jedna odroda V našich produktoch sa nemôže stať, že kúpite mix odrôd. Jedna odroda, jedna chuť.
ok.png
Široký výber V našej ponuke nájdete viac ako 25 odrôd. Ochutnajte aj ostatné indické a mexické odrody.
ok.png
Kamenná predajňa Nie sme len eshop. Ak ste v Bratislave, príďte sa k nám pozrieť, porozprávať a ochutnať.
Hodnotenie 
2017-06-01

Veľký balík chilli za dobrú cenu

Nakúpené, už len zistiť kde sa čo hodí a čo ako chutí. Vďaka, ste super obchod!

Hodnotenie 
2017-03-22

chilli bomba

Tomu vravím náklad chilli. To mám asi na rok, možno dva :D Inak super, spokojnosť s dopravou, prístup aj cenou. Ste super

  • Pre 1 z 1 ľudí bola táto recenzia užitočná.
Hodnotenie 
2017-03-21

Perfektný darček!

Tento balík som kúpila manželovi na narodeniny a mal veľký úspech :D Manžel od radosti začal variť aby všetko vyskúšal :D

  • Pre 1 z 1 ľudí bola táto recenzia užitočná.

Napíš nám svoj názor na produkt!

Napísať recenziu

CHILLI BALÍČEK: Wilbur Scoville

CHILLI BALÍČEK: Wilbur Scoville

Pripomeňte si spolu s nami 75. výročie úmrtia otca merania štipľavosti papričiek. Práve tento chemik nám priniesol svoju stupnicu, ktorú takmer dennodenne používame.

Path: > > CHILLI BALÍČEK: Wilbur Scoville

5 ďaľších produktov v rovnakej kategórii